پس از ۲۱ روز؛ تجمع کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه ادامه دارد

یکشنبه ۰۴ آذر٬ ۱۳۹۷-2018-11-25-IranSOS- امروز، برای بیست و یکمین روز متوالی جمع کثیری از کارگران بخش‌های مختلف مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه با راهپیمایی در سطح شهر و تجمع مقابل فرمانداری شوش اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. خواسته اصلی این کارگران لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، اداره شورایی آن، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه است. به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷، جمعی از کارگران بخش‌های مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری شوش و با راهپیمایی در سطح شهر نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان برای بیست و یکمین روز متوالی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

علیرغم انجام تشریفات قانونی، کارگران بازداشتی هفت تپه آزاد نشدند

چهارشنبه ۳۰ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-22-IranSOS- علیرغم انتشار اخبار آزادی 4 کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه، فرزانه زیلابی (وکیل این کارگران) از مخالفت نهایی با این آزادی خبر داد. به گزارش ایلنا، وی گفت: علیرغم تبدیل قرار بازداشت به کفالت و انجام همه تشریفات قانونی، دادگاه شعبه اول دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شوش با آزادی 4 کارگر بازداشتی هفت تپه مخالفت کرد.

گزارشی از آخرین وضعیت معلمان بازداشت‌شده در پی تحصن سراسری

سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷-2018-11-20-IranSOS- در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، تعداد پرشماری از معلمان در روزهای سه‌شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه در دفتر مدارس تحصن کردند. در جریان این تحصن دستکم ۱۳ معلم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند که حداقل ۷ نفر از آنها با قرار وثیقه یا کفالت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. از وضعیت شش نفر دیگر کماکان اطلاعی در دست نیست.

ضرورت حمایت از رانندگان کامیون اعتصابی و بازداشت شده

شنبه ۱۲ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-03-IranSOS- اعتصابات کامیونداران، از جمله اعتراضات پایدار و دنباله دار اخیر است که همچنان ادامه دارد. رانندگان ماشین آلات راه و ترابری با مشکلاتی چون گرانی قطعات ماشین و لاستیک،عدم پرداخت معوقه ی حقوق خویش از باربری های کشور )چه بخش خصوصی و چه دولتی(،عدم افزایش حقوق و به واقع کرایه ی بار بعد از گرانی های اخیر و نارضایتی های اقتصادی دیگر گریبان گیرند و با عدم بارگیری در باربری ها و پارک کردن در مسیر جاده ها، نارضایتی خود را از شرایط موجود نشان داده اند و حمایت رانندگان ماشین آلات باربری دیگر کشور ها را نیز با خود همراه دارند .

تجمعِ کارگران در پتروشیمی فارابی از ده روز گذشت

چهارشنبه ۰۹ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-10-31-IranSOS- کارگران پتروشیمی فارابی در اعتراض به تعویق در پرداخت مطالبات مزدی و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، بیش از ده روز است که اعتراض می‌کنند. به گزارش ایلنا، دور سوم از اعتراض کارگران پتروشیمی فارابی از هفته گذشته آغاز شده‌است. این کارگران در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین تاخیرهای طولانی در پرداخت معوقات مزدی، برای سومین بار در سال جاری دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 120

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10772735

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران

بازگشت به بالا