کارگران شهرداری شوشتر شش ماه مزد طلب دارند

پنجشنبه ۱۹ مهر٬ ۱۳۹۷-2018-10-11-IranSOS- حدود سیصد کارگر شاغل در شهرداری شوشتر استان خوزستان که تحت نظارت شرکت‌های پیمانکاری فعالیت می‌کنند، شش ماه مزد معوقه از کارفرما طلب دارند. به گفته کارگران شهرداری شوشتر، این وضعیت در حالی ادامه دارد که حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در شهرداری دستمزد اسفندماه سال گذشته خود را حدوداً ۵۰ روز قبل دریافت کرده‌اند.

 به گزارش ایلنا، کارگران شاغل در شهرداری شوشتر ۶ ماه مزد معوقه طلب دارند. منابع کارگری در شهرداری شوشتر با اعلام این خبر گفتند: “برخی کارگرانی که تحت مسئولیت چند شرکت پیمانکاری در بخش‌های مختلف شهرداری مشغول‌ به کار هستند، دستمزد شش ماه نخست سال جاری را از کارفرمای خود طلب دارند”.

آنها همچنین از اعمال فشار پیمانکار بر نماینده صنفی کارگران واحد موتوری خبر می‌دهند.

به گفته کارگران خدماتی شهرداری شوشتر، پیش از این همه کارگران شاغل در شهرداری تحت مسئولیت مستقیم شهرداری مشغول کار بودند اما برخلاف نظر کارگران از دی‌ماه سال ۹۶ همه قراردادها به پیمانکاری تبدیل وضعیت شد.

کارگران تصریح کردند: “تبدیل وضعیت قرارداد کارگران مشکلات آنها را دوچندان کرده است به طوری که شرکت‌های پیمانکاری توانایی مالی کافی برای پرداخت دستمزد کارگران را در سال جاری ندارند”.

به گفته کارگران شهرداری شوشتر، این وضعیت در حالی ادامه دارد که حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در شهرداری دستمزد اسفندماه سال گذشته خود را حدوداً ۵۰ روز قبل دریافت کرده‌اند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: “جدا از موضوع به تأخیر افتادن مطالبات مزدی، پرداخت حق بیم آنها نیز به تأخیر افتاده و از تیرماه سال جاری اداره تأمین اجتماعی شوشتر از تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی آنها خودداری می‌کند”.

کارگران شهرداری شوشتر در خصوص پرداخت نشدن معوقات مزدی و بیمه گفتند که کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی دلیل بروز این اتفاق بوده است.

همچنین به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ یکی از همکاران آنها که در حال حاضر حدود ۲۰۰ کارگر را در واحد موتوری نمایندگی می‌کند، از سوی کارفرما تحت فشار قرار گرفته است.

به گفته آنها، پیمانکار با اعمال فشار روی نمایندگان صنفی کارگران واحد موتوری در پی ایجاد فضایی است که با ترساندن کارگران، مانع از پیگیری مطالبات کارگران از جانب شورای صنفی باشد.

آنها با بیان اینکه ماهیت نهادهای صنفی کارگری واقعی و اصیل، پیگیری حقوق قانونی همه افرادی است که در کسوت کارگر مشغول کارند، در ادامه گفتند: “حدوداً یک ماه پیش؛ این نماینده برای مدت ۱۰ روز از سوی کارفرما از کار معلق شد که با حمایت سایر کارگران به کارش بازگشت”.

شوشتر از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10522857

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگرانکارگران شهرداری شوشتر شش ماه مزد طلب دارند

بازگشت به بالا