مفهوم و حق پناهندگی در گذر تاریخ

جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷-2018-09-07-IranSOS- شهرام اسلامی – دویچه وله: تاکید بر حق پناهندگی به معنای اذعان به نقض حقوق بشر است. در بیانیه حقوق بشر از پناهندگی به عنوان یک حق پایه‌ای یاد شده است. اما مبانی نظری حق پناهندگی چیست؟ رویکرد به مفهوم پناهندگی در تاریخ بشری چگونه بوده است؟

آمارهایی از فرزندان «پناهندگان» که در ایران به مدرسه می‌روند

 سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷-2018-06-19-IranSOS- رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر در جهان ۶۱ درصد فرزندان پناهندگان به مدرسه می‌روند این آمار در ایران ۸۸ درصد است گفت: پیش بینی می‌کنیم این آمار در سال تحصیلی آینده به ۹۰ درصد در مقطع ابتدایی برسد.

تنها سرنگونی نظام امپریالیسی به تراژدی پناهندگان پایان می دهد!

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷-2018-06-18-IranSOS- فقر وفلاکت در جهان یک واقعیت تلخ و دردناکی است – و تغییر ریشه­ای را فریاد می­­کشد. از آنجائیکه  تکامل اقتصاد  جهانی(بیش از همه نیروهای مولده) در دهه­های گذشته به پیشرفت­های بزرگی دست یافته است، تضاد بین آنچه که ممکن است و آنچه که هست - حداقل برای ما کارگران وتوده­های خلق در سراسر جهان  تحمل­ ناپذیرتر می­گردد.

نظام جهانی سرمایه­داری – امپریالیستی منظما بر فقر و فاقه بخش بزرگی از اهالی جهان استوار است، بخصوص در کشورهای نومستعمراتی وابسته و غارت شده. قدرت­های بزرگ و کوچک امپریالیستی­  (اتریش هم شامل آنها می­شود!)، بی اعتناء به هرگونه مقاومت خلقهای تحت ستم هجوم آورده وتمامی منطقه را با مداخله مستقیم نظامی و یا توسط جنگ­­های نیابتی بیاری نوکران تا دندان مسلح خود پوشش می­دهند.

نگاهی کوتاه به تشدید قوانین سختگیرانه برای پناهندگان و پناهجویان در جمهوری فدرال اتریش

وزیر کشوردولت فدرال اتریش هربرت کیکل

سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸-2018-04-17-IranSOS- یوسف مجاب: قوانین پناهندگی در اتریش بارها مورد تغییرات سختگیرانه قرار گرفته اما٬ طرح وزیر کشور دولت دست راستی اتریش هربرت کیکل بسیار گسترده تر از آنی است که تاکنون تجربه شده است. قوانین جدید قرار است که روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران دولت صدراعظم سباستین کورتز مورد بررسی و تصویب قرار گیرد. وزیر کشور اتریش در گفتگویی با روزنامه اوسترایش که در وین منتشر میشود در این مورد اظهار داشته که:  اقامت پناهندکان تعطیلاتی لغو میشود. ما علاقه زیادی به برقراری نظمی سختگیرانه و بازدارنده داریم تا جلوی امکان سوء استفاده از حقوق پناهندگی گرفته شود.

تیراندازی ماموران در سراوان به سمت یک خودرو حامل مهاجران افغانستانی؛ دستکم ۱۹ تن کشته و زخمی شدند

۱۴ فروردین ۱۳۹۷-2018-04-03-IranSOS- روز دوشنبه، در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی سراوان به سمت یک خودرو حامل مهاجران افغانستانی، دستکم ۴ شهروند افغانستانی کشته و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 13

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10772712

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیپناهندگان و مهاجرین

بازگشت به بالا