در اقدام بی‌ضابطه ماموران، دو جوان بلوچ کشته شدند

دوشنبه ۲۳ مهر٬ ۱۳۹۷-2018-10-15-IranSOS- دو جوان بلوچ بر اثر گذاشتن مانع بدون هشدار نیروی انتظامی ایرانشهر در مقابل خودرویشان واژگون شده و در آتش سوختند. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح روز ۲۵ مهر ۱۳۹۷، نیروی انتظامی و پلیس راه در ۲۵ کیلومتری حد فاصل محور ایرانشهر به سرباز منطقه “سرکهوران” اقدام به گذاشتن مانع کرده که منجر به واژگونی یک خودرو و کشته شدند دو سرنشینش شد.

تجمعات قلعه بابک؛ تعداد بازداشت شدگان به ۱۷ تن رسید

پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷-2018-07-05-IranSOS- در آستانه گردهمایی سالانه قلعه بابک و در ادامه بازداشت‌های گسترده در آذربایجان امروز چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ سه فعال ترک (آذری) دیگر در شهرهای اهر، مغان و ارومیه بازداشت شدند، با احتساب این بازداشت تعداد دستگیر شدگان روزهای اخیر مناطق شمال غرب کشوربه دست کم ۱۷ تن می رسد.

تداوم اعتراض خیابانی شهروندان عرب در اهواز پس از گذشت یک هفته / اسامی بازداشت شدگان

پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷-2018-04-05-IranSOS- شب گذشته برای ششمین شب متوالی مناطق عرب نشین خوزستان و بطور خاص شهر اهواز شاهد حضور خیابانی شهروندان عرب بود که به “نادیده گرفته شدن” خود در رسانه دولتی بعنوان قسمی از سیاست های “تبعیض آمیز و حذفی” حکومت ایران در قبال اعراب ایران معترض بودند. منابع محلی گزارش می دهند در خلال اعتراضات اخیر اعراب ایران دست کم ۱۶۰ تن از شهروندان بازداشت و تعداد زیاد دیگری نیز زخمی شده یا تحت تعقیب قرار گرفته اند.

جمعی از فعالان مدنی خواستار آزادی دکتر صلاح‌الدین خدیو شدند

 دکتر صلاح‌الدین خدیو

 

 

 

یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶-2017-07-09-IranSOS-  بازداشت دکتر صلاح‌الدین خدیو از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و مدنی سرشناس کُرد که در سال‌های گذشته همه‌ی تلاش خود را صرف نقد رویکردها و رفتارهای افراطی در زمینه‌ی مسایل قومی و مذهبی (از هر طرف) نموده و برای انسجام و همزیستی عادلانه و مبتنی بر احترام همه‌ی گروه‌های قومی و مذهبی منطقه و کشور تلاش کرده است باعث ایجاد نگرانی گسترده در میان فعالین سیاسی و اجتماعی مناطق کردنشین شده است.

حملە نیروهای انتظامی به مردم روستاهای آق درە

جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶-2017-06-16-IranSOS- عصر روز پنجشنبه ٢۵ خرداد ماه، نیروهای انتظامی با یورش به مردم معترض روستاهای آق درە در شهرستان تکاب آذربایجان غربی، شماری از شهروندان منجمله چندین زن را زحمی کرده و شماری را نیز بازداشت کردەاند. 

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 21

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10772725

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیملیت ها

بازگشت به بالا