معوقات مزدی نگهبانان جنگل و معلمان حق التدریس

شنبه ۳۰ شهریور٬ ۱۳۹۸-۲۰۱۹-۰۹-۲۱-SOS Iran- رییس شورای عالی جنگل‌ها از عدم پرداخت دستمزد چندین ماهه نگهبانان جنگل، خبر داد. همچنین وزیر آموزش و پرورش نیز گفت که شماری از معلمان حق‌التدریس مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، قُرق‌بانان و نگهبانان جنگل پیش از آنکه به کار حفاظت روی آورند، نیروهای شرکت‌های بهره‌بردار از جنگل‌ها بودند. با اجرای طرح تنفس قرار شد که این نیروها به عنوان محافظان جنگل مشغول به کار شوند و هزینه آنان را سازمان جنگل‌ها بپردازد، اما ابتدای امسال بود که سازمان جنگل‌ها درصدد برآمد تا مناقصه‌ای بین شرکت‌های بهره‌بردار برگزار کند و از طریق آن با نیروهای حفاظتی شرکت‌هایی که به تعهدات خود پایبندتر هستند قراردادهای حفاظتی منعقد کند، اما طی کردن پروسه قانونی این کار سبب شده بود که این نیروها طی هشت ماه اخیر حقوقی دریافت نکنند.

خلیل آقایی رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، ماه گذشته اعلام کرده بود که متاسفانه به دلیل مسائل و مشکلات مالی کشور، چندین ماه است که سازمان جنگل‌ها بودجه‌ای برای پرداخت حقوق نگهبانان و قرق‌بانان جنگل دریافت نکرده است. اکنون نیز در حال رایزنی در رابطه با این موضوع هستیم و به‌زودی حقوق عقب افتاده نگهبانان و قرق‌بانان جنگل‌های شمال پرداخت می‌شود.

عدم پرداخت حقوق نگهبانان و قرق‌بانان جنگل انتقادات زیادی را برای سازمان جنگل‌ها در پی داشت؛ از جمله این انتقادات این بود که این سازمان چگونه می‌تواند از نیرویی که هشت ماه است حقوقی دریافت نکرده، توقع حفاظت از جنگل و برخورد با قاچاقچیان چوب را داشته باشد و عملا با این کار راه متخلفان را هموارتر کرده است.

اما حالا پس از چندین ماه معطلی این نیروها، کامران پور مقدم – رییس شورای عالی جنگل – در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید که حدود دو ماه گذشته قراردادهای جدید با قرق‌بانان و نگهبانان جنگل بسته شد و مقداری پول برای استان‌ها اعلام شد تا حقوق عقب افتاده این نیروها پرداخت شود.

به ادعای پورمقدم، در حال حاضر حدود سه ماه از حقوق عقب افتاده قرق‌بانان و نگهبانان جنگل پرداخت شده است و سازمان جنگل‌ها پیگیر است تا مابقی آن را تامین و به شرکت‌ها اختصاص دهد.

معوقات مزدی معلمان حق التدریس

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش از عدم پرداخت دستمزد معلمان حق‌التدریسی خبر داد.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم مدال آوران المپیادهای علمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: “در حال حاضر عده‌ای از نیروهای حق‌التدریس مقداری از مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند”.

وی مدعی شد: “معوقات نیروهای حق‌التدریس به زودی پرداخت می‌شود”.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *