اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری در برابر وزارت خارجه بریتانیا

دوشنبه ۰۳ آبان، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۵٫۲۰۲۱-SOS Iran- همسر نازنین زاغری در اعتراض به کوتاهی دولت بریتانیا برای آزادی او، اعتصاب غذا کرده و می‌خواهد جلوی ساختمان وزارت خارجه این کشور چادر بزند. ریچارد رتکلیف دو سال قبل نیز جلوی سفارت ایران در لندن اعتصاب و تحصن کرده بود. ادامه خواندن “اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری در برابر وزارت خارجه بریتانیا”

رهایی از اعدام ۱۷ زندانی در اصفهان طی شش ماهه نخست امسال

شنبه ۰۱ آبان، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۳٫۲۰۲۱-SOS Iran- هفده متهم محکوم به اعدام در اصفهان در ۶ ماهه نخست امسال با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. رئیس شورا‌های حل اختلاف استان اصفهان از رهایی ۱۷محکوم به اعدام از چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف اصفهان خبر داد و گفت: شورا‌های حل اختلاف این استان در راستای تقویت فرهنگ گذشت، صلح و سازش به ویژه در پرونده‌های قتل تلاش‌های فراوانی داشته اند. ادامه خواندن “رهایی از اعدام ۱۷ زندانی در اصفهان طی شش ماهه نخست امسال”

رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه

شنبه ۰۱ آبان، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۳٫۲۰۲۱-SOS Iran- رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک محکوم به اعدام از چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف این استان خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۱ در یکی از روستا‌های قزانچی از توابع شهر کرمانشاه به دلیل یک اشتباه در میان یک خانواده که رابطه نزدیک خانوادگی داشته‌اند، متاسفانه درگیری صورت می‌گیرد و این نزاع منجر به کشته شدن یکی از طرفین بصورت اتفاقی می‌شود. ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه”

هشدار گزارشگران بدون مرز درباره بازداشت خودسرانه زنان روزنامه‌نگار ایرانی

شنبه ۰۱ آبان، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۳٫۲۰۲۱-SOS Iran- سازمان گزارشگران بدون مرز هشدار داده است که زنان روزنامه‌نگار و خانواده زندانیان در ایران پس از محکومیت ناعادلانه در خطر بازداشت خودسرانه هستند. این نهاد بین‌المللی “حبس نظام‌مند فعالان رسانه‌ای” را محکوم کرده است. ادامه خواندن “هشدار گزارشگران بدون مرز درباره بازداشت خودسرانه زنان روزنامه‌نگار ایرانی”

مرگ حاج داوود رحمانی؛ رئیس و شکنجه‌گر زندان قزلحصار

پنجشنبه ۲۹ مهر، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۱٫۲۰۲۱-SOS Iran‚-  داوود رحمانی رئیس وقت زندان قزلحصار در نیمه نخست دهه شصت و سیاه‌ترین دوران تاریخ نظام اسلامی درگذشت. با مرگ او بخش مهمی از تاریخ جنایات این رژیم مدفون شد. ایرج مصداقی در این نوشته مروری دارد به کارنامه و زندگی او. ادامه خواندن “مرگ حاج داوود رحمانی؛ رئیس و شکنجه‌گر زندان قزلحصار”

ورود سپاه به محلات تهران تحت عنوان “قرارگاه اجتماعی

چهارشنبه ۲۸ مهر، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۰٫۲۰۲۱-SOS Iran- معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ورود سپاه به مسائل اجتماعی این شهر و حضور آنها در محلات تحت عنوان “قرارگاه اجتماعی” خبر داد. به گفته کارشناسان حضور سپاه و نیروهای نظامی در محلات و همچنین استفاده از واژه‌هایی چون «قرارگاه اجتماعی»، «آسیب اجتماعی» و …برطرف کننده مسائل اجتماعی نبوده و مهم‌ترین چالشی که در پی دارد، تداخل حوزه‌ای است. ادامه خواندن “ورود سپاه به محلات تهران تحت عنوان “قرارگاه اجتماعی”

اجرای حکم اعدام دو برادر زندانی در زندان سپیدار اهواز

چهارشنبه ۲۸ مهر، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۰٫۲۰۲۱-SOS Iran- روز سه‌شنبه ۲۷ مهرماه، حکم اعدام دو برادر زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد. مادر این شهروندان صبح روز گذشته در پی اجرای حکم اعدام فرزندانش دچار سکته قلبی شده و جان خود را از دست داد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام دو برادر زندانی در زندان سپیدار اهواز”

رهایی یک زندانی از اعدام

چهارشنبه ۲۸ مهر۱۴۰۰-۱۰٫۲۰٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک زندانی در شهر جعفرآباد مغان در استان اردبیل با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت. به گزارش صدا و سیما، خانواده قویدل پس از ۱۱ سال رضایت قطعی خود را از این زندانی اعلام کردند. ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از اعدام”

دادگاه تجدیدنظر؛ مهرنوش طافیان به حبس محکوم شد

چهارشنبه ۲۸ مهر، ۱۴۰۰-۱۰٫۲۰٫۲۰۲۱-SOS Iran- مهرنوش طافیان، فعال رسانه‌ای ساکن اهواز، توسط دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان به شش ماه و یازده روز حبس محکوم شد. از این میزان، سه ماه و یک روز حبس به مدت یک سال به حالت تعلیق در آمده است. ادامه خواندن “دادگاه تجدیدنظر؛ مهرنوش طافیان به حبس محکوم شد”