طی سال گذشته؛ رهایی از اعدام ۱۷ زندانی در استان آذربایجان غربی

سه شنبه ۱۲ فروردین، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۳-۳۱-SOS Iran-  رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی اعلام کرد طی سال گذشته، ۱۷ زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، از چوبه دار رهایی یافتند.

رهایی از اعدام دو زندانی

چهارشنبه ۲۸ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۸-SOS Iran- به گزارش میزان، یک زندانی محکوم به اعدام، پس از تحمل ۱۵ سال حبس از مرگ نجات یافت.

احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، ضمن اعلام این خبر گفت: “متهم مدت ۱۵ سال بود که در زندان به سر می‌برد و در این مدت اقدامات بسیاری برای کسب رضایت از خانواده مقتول انجام شد”.

رهایی از اعدام یک زندانی در چهارمحال و بختیاری

سه شنبه ۲۷ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۷-SOS Iran- به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: “با تلاش دادستان شهرستان سامان، متهم به قتل محکوم به اعدام در این استان پس از ۱۵ سال از بند مجازات رهایی یافت و آزاد شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در بجنورد

دوشنبه ۲۶ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۶-SOS Iran- یک زندانی در شهرستان بجنورد که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش هرانا به نقل از میزان، مسلم محمدیاران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی، از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم خبر داد.

رهایی دو زندانی از اعدام در تهران

یکشنبه ۲۵ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۱۵-SOS Iran- دو زندانی در تهران که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام، با گذشت اولیای دم از مرگ نجات یافته و در آستانه سال ۹۹ از زندان آزاد خواهد شد.

زندانی قطع نخاعی؛ نشسته بر ویلچر در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شد

سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ -۲۰۲۰-۰۳-۰۳-SOS Iran- حکم اعدام دستکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، روز شنبه ۱۰ اسفندماه در زندان وکیل آباد مشهد اجرا شد. این زندانی پیشتر در زمان بازداشت طی درگیری با ماموران نیروی انتظامی در اثر اصابت گلوله به نخاع قطع نخاع یا اصطلاحا ویلچرنشین شده بود و با همین وضعیت یعنی نشسته بر ویلچر اعدام شد.

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان شیروان

یکشنبه ۱۱ اسفند، ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۳-۰۱-SOS Iran- روز شنبه ۱۰ اسفند ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان شیروان واقع در استان خراسان شمالی به اجرا درآمد.

فراخوان اقدام فوری: آرمان عبدالعالی، کودک-متهم، در خطر اعدام

آرمان عبدالعالی، کودک-متهم، در خطر اعدام

دوشنبه ۱۴ بهمن٬ ۱۳۹۸-۲۰۲۰-۰۲-۰۳-SOS Iran- بنیاد عبدالرحمان برومند -حکم اعدام آقای آرمان عبدالعالی، فرزند علی کامیار و کاترین، کودک-متهم محبوس در زندان رجایی شهر که قرار بود ۵ صبح چهارشنبه ۱۱ دی ماه در زندان رجایی شهر کرج اعدام شود، با اخذ مهلت یک ماهه از خانواده مقتول – پدر و مادر خانم غزاله شکور – متوقف شد. (۱) آقای عبدالعالی، متولد ۱۷ اسفند ۱۳۷۴، متهم است در ۱۲ اسفند ۱۳۹۲، در حالی که کمتر از ۱۸ سال داشت، دوست دخترش، خانم شکور را در منزل خانوادگی‌شان واقع در خیابان میرداماد تهران به قتل رسانده است. تا کنون جسد خانم شکور پیدا نشده است. (۲)