رهایی دو زندانی از اعدام در خراسان شمالی و اردبیل

جمعه ۰۷ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۷-SOS Iran- دو زندانی در استان های خراسان شمالی و اردبیل که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

پنجشنبه ۰۶ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۶-SOS Iran- یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت. همچنین رییس کل دادگستری استان ایلام از صلح و سازش در ۱۲ پرونده قتل طی سال جاری در این استان خبر داد.

یک محکوم به اعدام در زاهدان از چوبه‌دار رهایی یافت

چهارشنبه ۰۵ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۵-SOS Iran- رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زاهدان یک پرونده اختلاف خانوادگی در هفته بسیج به سازش ختم شد و یک نفر از مجازت اعدام رهایی یافت.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرج

چهارشنبه ۰۵ آذر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۱-۲۵-SOS Iran- مدیر ندامتگاه کرج اعلام کرد: “فرد محکوم به اعدام با تلاش مسئولان، مددکاران زندان مرکزی کرج و اخذ رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.”

رهایی ۳ زندانی از اعدام در زابل و خواجه

پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۲۸-SOS Iran- سه زندانی در شهر های زابل و خواجه که پیشتر از بابت اتهام قتل در دو پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از جوان آنلاین، دو زندانی محکوم به اعدام در زابل با جلب رضایت اولیای دم، از مرگ رهایی یافتند.

رهایی یک زندانی از اعدام شهرکرد

دوشنبه ۲۸ مهر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۱۹-SOS Iran- معاون قضایی و رئیس شورا‌ی حل اختلاف چهارمحال و بختیاری از رهایی از اعدام یک زندانی در شهرکرد در پی رضایت اولیای دم خبر داد. به گزارش ایلنا، کرم شیخ پور گفت: “با تلاش چهارماهه اعضای شورای حل اختلاف شهرکرد و با رضایت اولیای‌دم، یک فقره پرونده قتل که منجر به صدور رأی اعدام برای متهم شده بود، منجر به صلح و سازش شد”.

اعدام یک زندانی در زندان ساری

پنجشنبه ۲۴ مهر، ۱۳۹۹۲۰۲۰-۱۰-۱۵–SOS Iran- روز یکشنبه ۱۳ مهر، حکم اعدام یک زندانی در زندان ساری به اجرا درآمد. این زندانی پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود. به گزارش  هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان مرکزی ساری اعدام شد.

رهایی دو زندانی از اعدام در گرگان و ایلام

پنجشنبه ۲۴ مهر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۱۵-SOS Iran- دو زندانی در گرگان و ایلام که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: “جوان ۲۰ ساله گرگانی با گذشت عمه‌اش، پای چوبه دار بخشیده شد”.

اجرای حکم اعدام یک زندانی در شهرستان قائن

چهارشنبه ۲۳ مهر، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۱۰-۱۴-SOS Iran- روز سه شنبه ۲۲ مهر، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود، در زندان قائن به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، سه شنبه ۲۲ مهر ۹۹، یک زندانی در زندان شهرستان قائن واقع در استان خراسان جنوبی اعدام شد.