محیط زیست: ۸۰ درصد جانوران کشور از بین رفته اند

پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۱-۰۹-IranSOS– مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت که طی چهار دهه گذشته ۸۰ درصد جانوران کشور از بین رفته اند. به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، مهرداد فتحی بیرانوند در جلسه پرسش و پاسخ با موضوع وضعیت محیط زیست استان که به همت کانون همیاران طبیعت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان و همکاری انجمن حیات وحش و محیط زیست دانشگاه لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد از گونههای جانوری کشور طی چهار دهه گذشته از بین رفتهاند، گفت: “لرستان نیز از این موضوع مستثنی نبوده و خیلی از مناطق خالی از حیات وحش شده اند”.

سپاه پاسداران بیش از ۳۰ دوتابعیتی را در ایران بازداشت کرده است

پنجشنبه ۱۸ آبانماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۱-۰۹-IranSOS سپاه پاسداران در دو سال گذشته بیش از ۳۰ تن از ایرانیانی را که دو تابعیتی هستند به اتهام جاسوسی بازداشت و زندانی کرده است. خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات ها، وکلای مدافع و بستگان بازداشت شدگان گزارش داد که این رقم دو برابر تعدادی است که تاکنون در رسانه های داخلی و بین المللی گزارش شده بود.

نجات دو تن از اعدام؛ نجات کودک مجرم از مرگ

پنجشنبه ۱۸ آبانماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۱-۰۹-IranSOS کودک مجرمی که در سن ۱۵ سالگی محکوم به اعدام شده بود و بیش از ۱۷ سال از عمر خود را بهخاطر قتل در زندان سپری کرده و حتی پای چوبه دار هم رفته است، سرانجام با رضایت اولیایدم از مرگ نجات یافت. همچنین با تلاش مقامات قضایی، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف و همکاری بزرگان و معتمدان محلی پرونده قتلی که ۶ سال قبل درشیراز به وقوع پیوسته بود با رضایت اولیاء دم به صلح و سازش ختم شد.

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال