‎وزیر ارشاد اسلامی رژیم ایران: در ایران سانسور نداریم

‎شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ – IranSOS – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که پیش‌تر در آغاز کارش «ممیزی» را لفظ محترمانه «سانسور» دانسته بود، گفت: ما در ایران سانسور نداریم. به گزارش (ایسنا)، علی جنتی درباره مسأله ممیزی گفت: ما در ایران سانسور نداریم، اما آن‌چه داریم قانونی است که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه کتاب و نشر به تصویب رسیده است و مواردی در آن ذکر شده که باید در صورت وجود داشتن در کتاب‌ها اصلاح شود. این موارد مسائلی است که با امنیت ملی، اخلاق عمومی و عفت عمومی در تعارض باشد.

او افزود: طبق قانون این موارد در کتاب‌ها اصلاح می‌شود، اما در سایر موارد نویسندگان آزاد‌ند. می‌توان کتاب‌هایی حتا درباره عقاید مذهبی و سیاسی منتشر کرد. در این زمینه دیگران هم که صاحب فکر هستند می‌توانند در پاسخ کتاب‌هایی بنویسند و نظر کتاب‌های منتشرشده را رد کنند. مواردی بوده که پیش از انقلاب کتابی چاپ شده و ۲۹ عنوان کتاب علیه آن منتشر شده است. فرهنگ کشور در سایه تضارب آرا و تبادل فکر می‌تواند رشد کند.

‎وزیر ارشاد همچنین درباره حمایت‌هایی که قرار است از آثار برگزیده کتاب سال صورت گیرد، اظهار کرد: این حمایت‌های می‌توانند شکل‌های مختلفی داشته باشند. می‌توان به صاحبان اثر کمک مالی کرد، اما در داخل هم باید در زمینه قانون حمایت مالکیت معنوی و فکری از صاحبان آثار حمایت کرد. در حال حاضر لایحه قانونی حمایت از مالکیت معنوی و فکری در دستور کار دولت است که به مجلس می‌رسد و کمک می‌کند آثار تولیدشده به سرقت نروند و مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال