‎انتقال محمد سیف‌زاده از زندان رجایی شهر به بیمارستان قلب تهران

‎پنجشنبه ,۲۱ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- محمد سیف‌زاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان قلب تهران منتقل شده است. به گزارش تارنمای کلمه، محمد سیف‌زاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان قلب تهران منتقل شده است. در حالیکه ۲ سال حبس تعزیری محمد سیف‌زاده، وکیل دربند دادگستری و از اعضای کانون مدافعان حقوق بشر، فروردین سال گذشته پایان یافته است، این فعال حقوق بشر که از بیماری‌های متعددی رنج می‌برد، همچنان در زندان به سر می‌برد.

محمد سیف‌زاده به دلیل برخورد اعتراضی و عدم شرکت در دادگاه انقلاب اسلامی و در حکمی جدید که هنوز قطعیت نیافته است به شش سال حبس محکوم شده است.
‎این وکیل دادگستری، محبوس در زندان رجایی شهر کرج دادگاه و دادسرای انقلاب را به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی و عدم استقلال به رسمیت نشناخته و در جلسات آن شرکت نکرد که عدم شرکت در جلسات دادگاه موجب خشم دستگاه قضایی و تبعید این زندانی بیمار به زندان رجایی شهر شد.
‎محمد سیف‌زاده از بیماری‌های کلیه، کولیت روده، کبد و ستون فقرات رنج می‌برد و عدم تامین نیازهای پزشکی و غذایی زندانیان رجایی شهر کرج وضعیت حاد این زندانی سیاسی را بغرنج کرده است.
‎وی که از سالهای پس از انقلاب اسلامی وکالت بیش از سیصد پرونده حقوق بشری را به عهده داشته است، در آبان ماه سال هشتاد و نه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر ایران به نه سال زندان و ده سال محرومیت از وکالت محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به دو سال کاهش یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *