‎دو طلبه اهل‌سنت دیگر در فارس بازداشت شدند

شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- نورآقا وکیلی و محمد نیکزاد دو طلبه مدرسه دینی «امام شافعی» شهرستان «اوز» چهارشنبه گذشته بازداشت شدند. به گزارش هرانا، در پی بازداشت سه طلبه اهل‌سنت مدرسه دینی «امام شافعی» در شهرستان «اوز» واقع در استان فارس، روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه دو طلبه دیگر اهل‌سنت به نام‌های نورآقا وکیلی و محمد نیکزاد نیز بازداشت شدند. این دو طلبه دینی که به داخل مدرسه دینی پناه برده بودند، به دلیل شروع امتحانات مدرسه قصد داشتند پس از انجام امتحان خود را به ماموران وزارت اطلاعات معرفی کنند.

حبیب الله سربازی فعال حقوق بشر در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «این دو طلبه اهل سنت هم که تحت تعقیب ماموران امنیتی قرار گرفتند در پی فشار بر شیخ انصاری مدیر مدرسه دینی امام شافعی یک روز پیش از پایان امتحانات که قرار بود روز پنج شنبه به اتمام برسند بازداشت شدند و نتوانستند امتحانات درسی خود را کامل کنند.»
‎روز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه سه طلبه اهل‌سنت مدرسه دینی «امام شافعی اوز» (واقع در استان فارس) به نام‌های محمد بیگدلی، حسن داشته و محمد رنجبر توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *