‎انتقال و بستری شدن امیر اسلامی از وکلای دراویش زندانی در بیمارستان

دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – امیر اسلامی از وکلای زندانی دراویش در بند ۳۵۰ اوین به بیمارستان طالقانی منتقل گردید. به گزارش تارنمای مجذوبان نور، امیر اسلامی از وکلای زندانی دراویش گنابادی روز گذشته به دلیل درد شدید معده و خونریزی دستگاه گوارش به دستور بهداری اوین بصورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و بستری شد.

این زندانی عقیدتی و وکیل دراویش مدت هاست از بیماری معده و روده رنج می‌برد اما در روزهای اخیر بیماری ایشان شدت زیادی پیدا کرده به طوری که به دفعات دچار استفراغات خونی می‌شده و با این حال از اعزام وی به مراکز درمانی ممانعت به عمل آمده بود که با وخامت روز افزون حال این زندانی عقیدتی، ایشان را بصورت اورژانسی به بیمارستان منتقل کردند.
‎همسر این درویش گنابادی در مورد وضعیت کنونی آقای اسلامی اعلام داشت که: “از روز گذشته که امیر را به بیمارستان منتقل کرده‌اند حتی برای چند دقیقه نیز اجازه ملاقات با او را به من نداده‌اند و با بیماری قلبی و وضعیتی که از گذشته دارد نگران آن هستم که مثل دفعات قبل معالجه را نیمه کاره بگذارند و امیر را به زندان بازگردانند.”
‎آقای اسلامی که سابقه بیماری قلبی و چند مورد حمله قلبی دیگر در بند ۳۵۰ نیز داشته و زیر نظر پزشک دارو مصرف می‌کرده است از اواخر دی ماه ۹۱ تا فروردین ماه ۹۲، بیش از ۹۰ روز را در سلول‌های انفرادی بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین گذرانده بود که محیط بسته سلول و عدم هواخوری، حال جسمی آقای اسلامی را از گذشته وخیم‌تر و باعث تشدید تپش قلب و بیماری معده و روده شده است.
‎امیر اسلامی از فعالین حقوق دراویش است که به همراه ۶ تن دیگر از وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور نزدیک به ۲ سال است در بندهای امنیتی زندان اوین در حبس می‌باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال