‎حکم ۸ سال حبس تعزیری سعید عابدینی قطعی شد

دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ – خبرگزاری هرانا – وکیل‌مدافع سعید عابدینی که موکلش به اتهام تشکیل و راه‌اندازی کلیسای‌های خانگی به قصد برهم زدن امنیت ملی به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است گفت که دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم بدوی درباره موکلش را عینا تایید کرده است. ناصر سربازی در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه گفت: شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بدون توجه به ایراداتی که به دادنامه بدوی صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران وارد بود، رای دادگاه بدوی را عینا تایید کرد؛ بنابراین موکل به هشت سال حبس قطعی محکوم شده است.

وی گفت: حکم هنوز رسما به من ابلاغ نشده، ولی از مفاد آن مطلع شده‌ام.
‎وکیل‌مدافع سعید عابدینی با بیان اینکه حکم صادره از سوی دادگاه تجدیدنظر در این رابطه قطعی است، گفت: با این وجود از طریق مجاری قانونی اقدامات لازم را برای احقاق حق موکل و نقض دادنامه‌ای که صادر شده انجام خواهیم داد.
‎سربازی افزود: ‌از طریق اعاده دادرسی و در صورت لزوم تقاضای اعمال ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگا‌های عمومی و انقلاب از طریق رییس قوه قضاییه پیگیر نقض دادنامه و آزادی موکل خواهیم بود.
‎”سعید عابدینی” شهروند ایرانی-آمریکایی قبل از سال ۱۳۸۵ کلیسای خانگی داشته و پس از آن به خارج رفته است. او در اوایل مهر ماه سال ۹۱ یعنی هنگامی که به ایران بازگشت در منزل پدری‌اش، بازداشت شد.
‎عابدینی در اوایل بهمن ماه ۹۱ به اتهام تشکیل و راه‌اندازی کلیساهای خانگی به قصد برهم زدن امنیت ملی، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد که در نتیجه اعتراض به این رای، پرونده موکلش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع و این شعبه نیز رای دادگاه بدوی را تایید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال