‎هفت شهروند بهایی در ارومیه به زندان محکوم شدند

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۵-IranSOS- هفت شهروند بهایی در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه حکم زندان دریافت کردند. از این هفت نفر سه نفر به شش سال زندان و چهار نفر به شش ماه زندان محکوم شدند. به گزارش مرکز حامیان حقوق بشر، اتهام‌ چهار تن از هفت شهروند بهایی در ارومیه انجام فعالیت به نفع دیانت بهایی و تبلیغ علیه نظام بود و سه نفر از ایشان علاوه براین اتهام به اجتماع و تبانی از طریق عضویت محفلی در دیانت بهایی (که در حکم ایشان فرقه ضاله نامیده شده) نیز متهم شدند.

شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی “چابک” حکم شش سال زندان برای سه نفر از شهروندان بهایی ارومیه به نام‌های “فردین اعضایی (اغصانی)” و “فرحناز مقدم” (زن و شوهر) و “گیسو شیخ حسن آبادی” صادر کرد. اتهام‌های این افراد فعالیت تبلیغی به نفع دیانت بهایی (که در حکم ایشان فرقه ضاله بهاییت نامیده شده) و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق تشکیل کلاس‌های تبلیغی در منازل خود به صورت دوره‌ای و تبلیغ برای افراد از سن کودکی و جذب مسلمانان بوده است.
‎همچنین این سه نفر اتهام دومی با محتوای اجتماع و تبانی از طریق عضویت محفلی در دیانت بهایی (که در حکم ایشان فرقه ضاله نامیده شده) و ارتباط با بیت‌العدل بهاییان دریافت کرده‌اند. در این حکم مکان بیت‌العدل “فلسطین اشغالی”ذکر شده است.
‎هر یک از این سه شهروند ارومیه‌ای بر اساس اتهام اول یک سال حکم و بر اساس اتهام دوم به پنج سال زندان محکوم شده‌اند.
‎“همچنین ندا فرصتی‌پور”، “امیر معبودی”، “نوشین میثاقی” و “سهیلا اقدسی” در همین شعبه قضایی با اتهام فعالیت تبلیغی به نفع دیانت بهایی به شش ماه زندان محکوم شده‌اند.
‎از هفت نفر شهروند بهایی تنها “فردین اعضایی(اغصانی)” و “فرحناز مقدم” دارای وکیل بوده‌اند. به سایر متهمان یک‌بار اخطار داده شد. اما این اخطار به دست آنها نرسید و ایشان در روز محاکمه از طریق تلفن به دادگاه فراخوانده و در آنجا حاضر شدند، بدون اینکه امکان دسترسی به یک وکیل حرفه‌ای و دفاع حقوقی مناسب از خود داشته باشند.
‎فرصت تجدید نظرخواهی در این پرونده تا کمتر از دو هفته دیگر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال