‎انجمن حمایت از کودکان درباره آزار جنسی دانش‌آموزان هشدار داد

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۷-۰۷-IranSOS- به دنبال خبر آزار جنسی کودکان توسط معاون یک دبستان در تهران انجمن حمایت از حقوق کودکان در نامه‌ای سرگشاده به دکتر حسن روحانی درباره آزار جنسی دانش آموزان هشدار داد. به گزارش ایلنا، در این نامه آمده است: در خرداد ماه سال جاری خبر آزار جنسی کودکان توسط معاون یک دبستان در تهران، منتشر و باعث نگرانی خانواده‌های دانش آموزان شد. دردناک‌تر از اصل خبر، واکنش وزارت آموزش و پرورش به این مسئله بود. معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه «بشر است دیگر. در زمان معصوم هم خطا وجود داشته است.» سعی در عادی نشان دادن این جنایت نمودند.

ایشان با بیان اینکه «در کشورهای غربی روزی پنج مورد از این اتفاقات می‌افتد و آنها اجازه نمی‌دهند کسی خبردار شود.» انتشار این خبر را مورد انتقاد قرار دادند و گفتند: «وقتی بعضی اشکالات ما را شبکه‌های خارجی پخش می‌کنند، غیرت ملی ما کجا رفته است؟»
‎جناب آقای رئیس جمهور
‎انتظار جامعه و مخصوصا طرفداران حقوق کودکان از وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید، ممانعت از گردش آزاد اطلاعات نیست. بر خلاف نظر معاون پرورشی وزیر در جوامع غربی این اخبار با پوشش وسیع منتشر می‌شود و حتی اطلاعات افراد منحرف جنسی در دسترسس عموم قرار می‌گیرد. آموزش و پرورش به جای کتمان آسیب‌های اجتماعی و اقدام نمایشی شکایت از ناظم مدرسه، باید به وظیفه خود در زمینه آموزش معلمان و دانش آموزان و پیشگیری از بروز این گونه ناهنجاری‌ها عمل کند. پدیده پدوفیلیا یعنی آزار جنسی کودکان زیر ۱۳ سال یک ناهنجاری شناخته شده است و می‌توان با رعایت جوانب شرعی و اخلاقی به کودکان و معلمان آموزش‌های لازم را ارائه داد و از سوء استفاده جنسی از کودکان در مدارس با اطمینان جلوگیری کرد.
‎رویه انکار آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد دانش آموزان و آزار جنسی کودکان، باید توسط وزیر آموزش و پرورش کنار گذاشته شود و اجازه دهند که ابعاد کمی و کیفی اینگونه مشکلات توسط محققین و کارشناسان شناسایی شود تا راه حل‌های علمی جایگزین کتمان و انکار شود. در مراکز تربیت معلم و کلاس‌های آموزش ضمن خدمت باید آگاهی‌های لازم به معلمان داده شود. مهمتر اینکه در مدرسه و اردوهای دانش آموزی رفتار حرفه‌ای مطابق پروتکل جایگزین رفتارهای سلیقه‌ای عوامل تعلیم و تربیت شود، تا افراد منحرف که تعدادشان در جامعه یک میلیونی معلمان قطعا اندک است، فرصتی برای اعمال ضد انسانی خود پیدا نکنند.
‎انجمن حمایت از حقوق کودکان ضمن اظهار تاسف عمیق از وقوع چنین حادثه اسفبار و ابراز همدردی با خانواده‌های این کودکان خواستار واکنش سریع و قاطع حضرت عالی برای تغییر رویه وزارت آموزش و پرورش در راستای پیشگیری و به حداقل رساندن مشکلات مشابه در آینده و رسیدگی فوری و عادلانه قضایی به اتهامات متجاوز اخیر است. انجمن همچنین آمادگی خود را برای تدوین درسنامه‌ها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری و آشنایی با علایم و نشانه‌های کودک آزاری در مراکز آموزشی اعلام می‌دارد».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال