‎ شجونی: بی‌حجاب‌ها پیرمرد ۹۰ ساله را هم از خودبی‌خود می‌کنند، چه برسد به جوانان!

دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۱۱-IranSOS- حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر شجونی می‌گوید که بی‌حجاب‌ها پیرمرد ۹۰ ساله را هم از خودبی‌خود می‌کنند، چه برسد به جوانان! به گزارش ایسنا، گفت‌وگوی مجله «تماشاگران» با شجونی در پی می‌آید:
‎* در جامعه حجاب یا بدحجابی همچنان یک مسئله است.
‎خب! می‌خواهید نباشد؟ مساله‌ای که به دین و ناموس و آبروی خانواده‌ها ربط دارد، مساله مهمی است و باید هر چه زودتر راهی پیدا کرد تا این مشکل حل شود. یعنی شما منظورتان این است که نوع پوشش خانم‌ها مهم نیست؟
‎* من چنین منظوری نداشتم. نظر شما درباره نوع پوشش خانم‌ها چیست؟

خجالت‌آور! واقعا انسان بعضی‌ وقت‌ها نمی‌داند چه بگوید و چه کاری انجام دهد. ما جمهوری اسلامی هستیم و اسلامی‌ترین کشور در دنیاییم و به همین دلیل نباید خیابان‌های ما محل جولان بی‌حجاب‌ها و آرایش‌کرده‌ها باشد. آنها عمدا دست به چنین کاری می‌زنند تا امنیت را در جامعه کم کنند. به نظر من پوشیدن لباس‌های تنگ و کوتاه و آرایش‌های آنچنانی نوعی لجبازی با نظام است. دقیقا به همین دلیل باید بگیرند‌شان و با شدیدترین مجازات ادبشان کنند.
‎* «با شدیدترین مجازات ادبشان کنند» یعنی چه نوعی مجازاتی؟
‎شلاق. اگر بی‌حجاب‌ها بدانند که شلاق در انتظارشان است، خودشان را اصلاح می‌کنند.
‎* حاج‌آقا، شلاق؟
‎بله، شلاق. شما چرا با شلاق‌ زدن به بی‌حجاب‌ها مخالفید؟
‎* خب! شاید بهتر باشد که مشکلات را با راه‌حلی منطقی و مسالمت‌آمیز حل کرد.
‎کدام مسالمت؟ وقتی از عمد بی‌بندوباری به وجود می‌آورند و باعث می‌شوند پسرهای مردم منحرف شوند، نباید شلاق بخورند؟ من یک سی‌دی دارم که پسری می‌گوید با ۲ میلیون تومان پیکان خریدم تا با سوار کردن دخترهای بی‌حجاب از آنها سوءاستفاده کنم. خب! باز هم می‌گویید شلاق بد است؟
‎* اینکه یک پسر احتمالا بیمار تصمیم‌ به ارتکاب جرم می‌گیرد، تقصیر دختران یا به قول شما بی‌حجاب‌هاست؟
‎نمی‌فهم دلیل اصرار شما برای مخالفت چیست؟ واقعا چطور می‌توانیم نسبت به این مساله بی‌تفاوت باشیم که دختران بی‌حجاب پسران را منحرف می کنند؟ وقتی دختری خودش را با رنگ و لعاب آنچنانی آرایش می‌کند، طبیعی است که مخالفان جنسی خود را وادار به انحراف می‌کند. به هر حال مردی که پول ندارد ازدواج کند، با دیدن چهره‌های آرایش‌کرده تحریک به خطا می‌شود. حتی پیرمردها هم نمی‌توانند خودشان را کنترل کنند، چه برسد به جوانان. در واقع باید گفت آنها تقوا ندارند و در خانواده‌ای سست بزرگ شده‌اند. پایه‌های مذهبی سستی دارند و در خیابان‌ جوانان را تحریک می‌کنند و به همین دلیل آنها را باید ادب کرد و تربیت. چطور می‌توانیم در قبال آدم‌هایی که هیچ‌چیزی را رعایت نمی‌کنند، سکوت کنیم و کاری انجام ندهیم؟
‎* شما ۲ سال پیش در مصاحبه‌ای که با من داشتید، اینطور گفتید که دختران با آرایش و این کارها دنبال شریک زندگی هستند.
‎ببین! منفی همیشه دنبال مثبت است و مثبت دنبال منفی. این را قبول دارید؟
‎* بله.
‎خب! وقتی دخترها و پسرها به همدیگر نگاه کنند، هیچ گناهی مرتکب نمی‌شوند چون غریزه انسانیه، انسان را به نگاه کردن به جنس مخالف خود ترغیب می‌کند. مشکل آنهایی هستند که از عمد خودشان را خوشگل می‌کنند و لباس‌های کوتاه و نازک می‌پوشند تا جذاب شوند تا شاید کسی به آنها پیشنهاد ازدواج بدهد. این در حالی است که باوقار و متین بودن بهتر و مهم‌تر است. ای کاش ازدواج در ایران سخت نبود تا جوانان در بیست‌ و چند سالگی متاهل می‌شدند، آن وقت بود که خیلی از مشکلات کم می‌شد.
‎* پس قبول دارید که جوانان با مشکل یا بهتر است بگوییم بحرانی به نام ازدواج روبه‌رو هستند؟
‎به هر حال وقتی آمار بیکارها روزبه‌روز بیشتر می‌شود و معیشت‌ دشوار، طبیعی است که تشکیل خانواده سخت می‌شود. اما این مشکل نیست و با وجود همه مشکلات، می‌توان تشکیل خانواده داد.
‎* چرا آمار ازدواج پایین آمده است؟
‎جنس مخالف در خیابان به قدری زیاد شده که هر کس می‌تواند با ۵۰ هزار تومان مشکلش را حل کند. ازدواج الان طوری است که انگار کسی بخواهد برای یک لیوان شیر، گاو بخرد. وقتی پسر و دختر می‌توانند به راحتی با هم باشند و هر کاری را انجام بدهند، چرا باید به فکر ازدواج باشند؟
‎* شما دارید جوانان را متهم به بی‌بندوباری می‌کنید.
‎همه را نگفتم، بعضی‌ها اینطوری فکر می‌کنند و عمل می‌کنند. شما سعی می‌کنید از من ایراد بگیرید. منظور من همه جوانان نبودند. اتفاقا در جامعه ما دختران و پسران زیادی هستند که تقوایشان مثال‌زدنی است و دینشان را با دنیایشان عوض نمی‌کنند.
‎* سوالات من تمام شد. البته بدون اینکه به نتیجه‌ای برسیم.
‎چه نتیجه‌ای؟ من می‌گویم با بی‌حجاب‌ها باید شدیدترین برخورد را داشت تا دیگران هم عبرت بگیرند. البته اول باید آنها را نصحیت کرد و اگر گوش نکردند، شلاق زد. چرا فکر می‌کنید شلاق زدن کار بدی است؟ مگر نمی‌دانید در قانون آمده است که بی‌حجابان و شراب‌خواران را باید شلاق بزنند؟ متاسفانه دولت آقای احمدی‌نژاد نه تنها به قانون عمل نکرد، بلکه با گفتن اینکه «فرهنگ‌سازی لازم است» به بیراهه رفت.
‎* قصد ما دفاع از احمدی‌نژاد یا دولتش نیست. اما مگر فرهنگ‌سازی غلط است؟
‎شما حرف‌هایی می‌زنید که منطقی نیست و از روی احساس است.
‎* اینکه دنبال فرهنگ سازی برویم منطقی نیست؟
‎در همه شهرهای ایران و از مرد و زن، چه باسواد و چه بی‌سواد از هر کسی سوال کنید به شما می‌گوید که شراب حرام است و حجاب واجب. خب! این مساله مشخص چه نیازی به فرهنگ‌سازی دارد؟ پس باید اینطور گفت که چون در قانون راهکارهایی برای جلوگیری از آن آمده است شرایط فعلی را باید به حساب کوتاهی دولت‌ها در برخورد با پدیده بی‌حجابی دانست. وظیفه مشخص دولت و نیروی انتظامی مقابله با این پدیده شوم است، آن هم با قانون مجازات اسلامی.
‎* به هر حال ممنون. حرفی مانده است؟
‎بی‌حجاب‌ها پیرمرد ۹۰ ساله را هم از خودبی‌خود می‌کنند، چه برسد به جوانان.
‎* البته بهتر است گفته شود «بد»حجاب، نه «بی‌»حجاب.
‎چه فرقی می‌کند؟ بی‌بندوباری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال