‎ابوبکر البغدادی دستگیر و روانه اوین شد؟!

پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۸-IranSOS- سید عبدالجواد موسوی، انتشار یک خبر پیرامون دستگیری اعضای یک گروه موسیقی زیرزمینی در مشهد را دستمایه یادداشت امروز خود در «خبرآنلاین» قرار داده است. به گزارش ایسنا، در این یادداشت می‌خوانیم: «یک گروه زیرزمینی را که کلیپ پر می‌کرده‌اند و در شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور پخش می‌کردند در مشهد دستگیر کرده‌اند. تا این جایش خیلی خبر مهمی نیست و اتفاقی است که معمولا رخ می‌دهد، کسی هم از شنیدنش تعجب نمی‌کند. ناگفته پیداست که چنین اعمالی در جمهوری اسلامی جرم محسوب می‌شود و کسی که در این سرزمین زندگی می‌کند یا از سر اضطرار و یا از سر اختیار باید به این قوانین گردن نهد.

اما مشکل نه در نفس این ماجرای تکراری که در نوع خبررسانی است. روزنامه خراسان خبر را با شرح و تفصیل منتشر کرده. از آن خبرهایی که احتمال می‌دهم خود نیروی انتظامی تهیه کرده باشد و در اختیار روزنامه قرار داده باشد. خبر، کاملا حرص درآر است. به همین خبرآنلاین خودمان هم که مراجعه کنید و کامنت‌ها را ملاحظه بفرمایید متوجه منظورم می‌شوید. طوری خبر را تنظیم کرده‌اند که گویی یک تیم تروریستی خطرناک را که قصد داشته‌اند در یک عملیات مخوف نصف ایران را بفرستند روی هوا توسط نیروهای جان بر کف امنیتی منهدم کرده‌اند. چنان از کشف و بررسی‌های دقیق سخن گفته شده که انگاری چه چیز پیچیده‌ای را گره‌گشایی کرده‌اند. جوری گفته‌اند مجرمان، کأنه ابوبکرالبغدادی را کت‌بسته برده‌اند اوین.
‎من نمی‌خواهم اشتباه و کار خلاف و غیرقانونی جوانان کلیپ‌پرکن را توجیه کنم. از آن خزعبلی که آنها به آن می‌گویند موسیقی، حالم به هم می‌خورد و طاقت یک ثانیه شنیدن آن اباطیل و دیدن آن صحنه‌های مضحکی که به اسم کلیپ تحویل خلق‌الله می‌دهند را ندارم. اما در دستگیری این بندگان خدا هیچ حماسه‌ای هم نمی‌بینم.
‎آنها بچه‌های همین آب و خاکند؛ بچه‌هایی که ما درست تربیتشان نکرده‌ایم. موسیقی درست و خوب را کجا باید بشنوند و ببینند که دنبال این جنگولک‌بازی‌ها نروند؟ در تلویزیونی که موقع پخش تار و سه تار، گلدان و خرزهره نشان می‌دهد؟ در فرهنگسراها؟ ممکن است بگویید اینها که وظایف پلیس نیست و پلیس باید با قانون‌شکنان برخورد کند. حق با شماست. فرض بر اینکه خلاف کرده‌اند. تجاوز به عنف و قاچاق و قتل نکرده‌اند که این‌گونه درباره دستگیری‌شان حماسه‌سرایی می‌کنیم و عرض آنها را به باد می‌دهیم.
‎دیگر اینکه این همه تاکید بر هوشمندی و سرعت عمل در دستگیری آنها چه معنی‌ای دارد؟ مردم این خبرها را با خیلی چیزها مقایسه می‌کنند و فی‌المثل از خود می‌پرسند چرا این ماموران هوشیار و دلسوز، یک کیف‌قاپ شرور را که جان و مال و ناموس مردم را در روز روشن تهدید می‌کند به این سرعت دستگیر و راهی زندان نمی‌کنند و یا فلان دزد بیت‌المال را و یا بهمان سیاستمدار دروغگو و تهمت‌زن را؟
‎اگر می‌توان به این پرسش‌ها پاسخی معقول و قانع‌کننده داد من با آن خبر مشکل خاصی ندارم.»

‎دستگیری یک خواننده مشهور در مشهد
‎پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳

‎یکی از خوانندگان مشهور که دارای آلبوم‌های معروفی در فضای مجازی است، پس از راه‌اندازی شبکه زیرزمینی تولید شوهای مبتذل برای تلویزیون‌های ماهواره‌ای، با هوشیاری مقام قضایی و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی در حالی به دام افتاد که تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این شبکه در تهران و مشهد ادامه دارد.
‎به گزارش ایسنا، «خراسان» در ادامه نوشت: ماجرای فعالیت‌های زیرزمینی اعضای این شبکه در مشهد، زمانی لو رفت که قاضی ویژه مبارزه با جرایم رایانه‌ای در حال رصد فضاهای مجازی به کلیپی از یک خواننده معروف برخورد کرد که در تصاویر مبتذل آن، چند دختر جوان ایرانی نیز دیده می‌شدند. با توجه به تصاویر پشت صحنه منطقه فیلمبرداری‌شده، این احتمال قوت گرفت که شوی مبتذل به صورت زیرزمینی و در ایران تهیه شده باشد؛ بنابراین به دستور قاضی محمد رضازاده، گروهی از ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، بررسی دقیق این ماجرا را در دستور کار قرار دادند.
‎همزمان با رصدهای اطلاعاتی، ماموران انتظامی به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد برخی از شوهای مبتذل تلویزیونی که در شبکه‌های ماهواره‌ای معاند نظام نیز به نمایش گذاشته می‌شود توسط یکی از خوانندگان معروف، در مشهد تولید شده است. با به دست آمدن اطلاعات تکمیلی در این‌باره، مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان رضوی با نظارت مستقیم مقام قضایی، عملیات شناسایی اعضای این شبکه را آغاز کردند. فعالیت‌های غیرمحسوس در مناطقی که احتمال فیلمبرداری صحنه‌های مبتذل وجود داشت بیانگر آن بود که صحنه‌های مذکور در یکی از باغ‌های مشهد فیلمبرداری شده است و جوان ۲۶ ساله‌ای به نام «ش» نیز آوازخوانی شوهای تلویزیونی را برعهده دارد.
‎ماموران انتظامی در ادامه تحقیقات خود، در یک عملیات غافلگیرانه که با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی شعبه ۸۲۵ مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد همراه بود موفق شدند عامل اصلی این شبکه و خواننده معروفی که آلبومی به نام «ف» را نیز در کارنامه خود دارد، در مشهد شناسایی و دستگیر کنند. با اعترافات این خواننده که شوهای مذکور به صورت زیرزمینی تهیه شده است، دیگر عواملی که در تولید آثار مبتذل نقش داشتند نیز تحت تعقیب قرار گرفتند. این در حالی است که برخی از دخترانی که در تصاویر مبتذل دیده می‌شوند نیز شناسایی شده‌اند و احضار آنها به دادسرای مشهد ادامه دارد.
‎در ادامه رسیدگی به پرونده «شوهای مبتذل تلویزیون‌های ماهواره‌ای» همچنین مشخص شد که برخی از این فیلم‌ها در یکی از باغ‌های اطراف تهران تصویربرداری شده است و افراد دیگری نیز در تدوین شوهای مذکور نقش داشته‌اند که دستور دستگیری آنان از سوی قاضی رضازاده با هماهنگی پلیس تهران صادر شده است.
‎بررسی های بیشتر در تاریکخانه این پرونده حساس، ماموران را به سوی بروشورها و تابلوهای تبلیغاتی‌ای کشاند که در ادامه تحقیقات پرونده از مخفیگاه اعضای این شبکه کشف شد. پیدا شدن لوازم مذکور حاکی از آن است که افراد مذکور همزمان با تولید شوهای مبتذل به امور تبلیغی در تصاویر تهیه‌شده می‌پرداختند که این موضوع نیز توسط مقام قضایی در حال بررسی است.
‎ادامه بررسی‌ها مشخص کرد که برخی اطرافیان و نزدیکان خواننده معروف نیز در تهیه و تولید شوهای تلویزیونی نقش داشته‌اند که تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *