‎خانواده کارگران بازداشتی، آزادی به قید وثیقه را نپذیرفتند

چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۰۸-۲۷-IranSOS- تعدادی دیگر از کارگران معدن سنگ آهن بافق به جمع خانواده‌های کارگران بازداشتی در مقابل فرمانداری این شهرستان پیوستند. به گزارش هرانا و به نقل از ایلنا، یکی از کارگران معدن بافق با اعلام این خبر گفت: معدنچیان که با استفاده از سرویس‌های رفت‌ و برگشت معدن در مقابل قرمانداری حاضر شده‌اند در این تجمع بار دیگر حمایتشان را از همکاران بازداشتی خود اعلام کردند.
در همین رابطه بستگان یکی از کارگران بازداشت شده گفت: از‌‌ همان روز اول مسئولان با آزادی کارگران به قید وثیقه موافق بودند اما خانواده‌های بازدشت‌شدگان زیر بار نمی‌رفتند.

وی بابیان اینکه برای آقای «تشکری» یکی از کارگران معدن و رئیس شورای اسلامی شهر بافق، مبلغ ۶۰ میلیون تومان و برای هر یک از هفت کارگر بازداشت دیگر ‌شده مبلغ ۵۰ میلیون تومان وثیقه تعیین شده است، اظهار داشت: تا ظهر امروز، فرماندار و استاندار رایزنی‌ کردند تا قوه قضاییه مبلغ وثیقه‌ها را پایین بیاورد اما گویا دستگاه قضا با این خواسته موافقت نکرده است.
‎به گفته این عضو خانواده کارگران بازداشت‌شده معدن بافق پیش از این برای فردی که به دلیل پناه دادن به تعدادی از این کارگران بازداشت شده بود، مبلغ ۲۵ میلیون تومان قرار وثیقه تعیین شده بود که در ‌‌نهایت فرد مذکور با تامین وثیقه معین، آزاد شد.
‎وی بابیان اینکه خانواده‌های بازداشت‌شدگان با تعیین قرار وثیقه برای کارگران بازداشت شده مخالف هستند، گفت: بازداشت‌شدگان جرمی مرتکب نشده‌اند که برای آزادی آن‌ها قرار وثیقه تعیین می‌شود.
‎وی در عین حال یادآوری شد: قانون اساسی و قانون کار به منظور جلوگیری از عملی شدن تصمیمات نادرست و سلیقه‌ای کارفرما حق آزادی اعتراضات صنفی کارگران را به رسمیت شناخته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *