‎قائم مقام وزیر نیرو: واردات آب سیاسی است

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳-IranSOS-IranSOS- قائم مقام وزیر نیرو گفت: واردات آب سیاسی و منوط به تصمیمات و رایزنی‌های وزارت خارجه است اما در وزارت نیرو کلیات آن مطرح است. اسماعیل محصولی، قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در گفت‌و‌گو با ایلنا در خصوص بحث واردات آب و اینکه آیا در سفر وزیر به تاجیکستان تصمیماتی در این خصوص گرفته شده یا خیر؟، گفت: بحث انتقال آب از تمامی کشورهایی که امکان آن وجود دارد مطرح بوده و تمامی مباحث ان در دست بررسی است. وی امکان واردات آب را به مسائل سیاسی وابسته دانست و افزود: وزارت خارجه باید با کشورهای مورد نظر هماهنگی‌های لازم را انجام دهد تا وزارت نیرو بتواند به صورت عملی آن را محقق کند.

محصولی تصریح کرد: در حال حاضر گزینه‌های مختلفی به لحاظ امکان سنجی و اقتصاد سنجی در دست بررسی است و کلیات موضوع در سیاست‌های وزارت نیرو مطرح است.
‎وی تاکید کرد: انتقال آب منوط به هماهنگی‌های وزارت خارجه و کشورهای مختلف و همچنین مذاکرات و توافقات کلی است و در مورد هر گزینه وزارت خارجه باید مسائل حقوقی را با کشورهای همسایه مورد بررسی قرار دهد.
‎وی در خصوص اینکه آیا در دیدار وزیر نیرو با وزرای کشورهای همسایه در خصوص رژیم حقوقی دریای خزر تصمیماتی اتخاذ شد یا خیر نیز اظهار داشت: در خصوص بحث حقوقی دریای خزر وزارت خارجه وارد می‌شود و فرا‌تر از بحث‌های وزارت نیرو است مگر اینکه بخواهند از وزارت نیرو نظر کار‌شناسی بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال