‎اعتصاب غذای غنچه قوامی

سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۱-۰۴-IranSOS- سوسن مشتاقیان، مادر غنچه قوامی، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، می‌گوید دخترش از دیروز اعتصاب غذای خشک کرده است. به گزارش هرانا، خانم مشتاقیان دوشنبه ۱۲ آبان (۳ نوامبر) به بی‌بی سی گفت که اعتصاب غذای دختر او، در اعتراض به ابهام در وضعیت پرونده‌اش صورت گرفته است. محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی، دو روز پیش گفته بود که قاضی پرونده موکلش، حکمی را به او نشان داده که براساس آن، خانم قوامی به یک سال حبس محکوم شده است.
با این حال، آقای علیزاده طباطبایی افزود که حکم صادره، هنوز به او و موکلش ابلاغ نشده است.

غنچه قوامی، ۲۵ ساله، از اوایل تیرماه در بازداشت بوده است. او روز ۳۰ خرداد و زمانی که برای تماشای مسابقات والیبال مردان به ورزشگاه آزادی تهران رفته بود، بازداشت و بعد از ساعاتی آزاد شد، ولی چند روز بعد، وقتی برای دریافت وسایل شخصی خود مراجعه کرد، دوباره بازداشت شد و از آن زمان، زندانی است.
‎در پی انتشار گزارش‌های مربوط به بازداشت این شهروند ایرانی- بریتانیایی، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران تاکید کرد که بازداشت خانم قوامی، ربطی به ورزش ندارد.
وکیل غنچه قوامی هم پیش از این گفته بود که اتهام موکلش «فعالیت تبلیغی علیه نظام» اعلام شده است.
‎محمود علیزاده طباطبایی، وکیل غنچه قوامی، دو روز پیش گفته بود که قاضی پرونده موکلش، حکمی را به او نشان داده که براساس آن، خانم قوامی به یک سال حبس محکوم شده است. با این حال، آقای علیزاده طباطبایی افزود که حکم صادره، هنوز به او و موکلش ابلاغ نشده است
آخرین جلسه دادگاه خانم قوامی در هفته پایانی مهرماه برگزار شد.
‎محمود علیزاده طباطبایی گفته که طبق قانون، هر دادگاهی پس از پایان رسیدگی به یک پرونده، باید رأی خود را در‌‌ همان جلسه صادر کند و در ‌‌نهایت «در اولین فرصت و حداکثر ظرف یک هفته، رأی صادر شود» ولی دادگاهی که مسئول پرونده غنچه قوامی است، با گذشت سه هفته از پایان جلسه رسیدگی به این پرونده، هنوز رأی خود را ابلاغ نکرده است.
آقای علیزاده طباطبایی با تاکید بر اینکه غنچه قوامی هیچ گونه سوءسابقه‌ای نداشته، نسبت به تخفیف احتمالی حکم دادگاه علیه او ابراز امیدواری کرده است.
وکیل غنچه قوامی همچنین گفته که طبق حکم دادگاه، به عنوان وکیل غنچه قوامی می‌تواند با او دیدار داشته باشد، ولی تاکنون چنین دیداری انجام نشده و او تنها توانسته در جلسه دادگاه با موکلش دیدار کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *