‎اعتراض موسوی به بی‌توجهی در رسیدگی پزشکی به رهنورد

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-۲۰۱۴-۱۲-۰۷-IranSOS- میرحسین موسوی، نخست‌وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز نسبت به اهمال و بی‌توجهی در درمان همسرش، زهرا رهنورد اعتراض کرد. به گزارش هرانا، «کلمه» وب‌سایت منتسب به نزدیکان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در گزارشی به آخرین وضعیت حبس خانگی این دو رهبر معترض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ پرداخته است. بنابر این گزارش با وجود منظم‌تر شدن ملاقات‌های هفتگی آن‌ها با خانواده، در سه هفته گذشته زندانبانان از دریافت رسیدگی‌های پزشکی ضروری رهنورد ممانعت کرده‌اند. این موضوع منجر به اعتراض میرحسین موسوی در آخرین ملاقات او با خانواده‌اش شده است.

طی این ملاقات رهنورد نیز نسبت به «پدیده اسیدپاشی و چاقوکشی و خشونت روزافزون علیه زنان» در ایران ابراز تأسف کرده است.
‎همچنین این گزارش با رد ادعای محمد جواد لاریجانی دبیر کمسیون حقوق بشرقوه‌قضائیه و امام جمعه مشهد درباره زندگی راحت و استفاده موسوی و رهنورد از ویلای ساحلی، درباره محدویت‌های آن‌ها نوشت: «مأموران امنیتی از تحویل دادن برخی از کتاب‌هایی که خانواده هر بار برای میرحسین و رهنورد تهیه می‌کنند، خودداری می‌کنند.»
‎میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی که به عنوان رهبران جنبش اعتراضی پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ شناخته می‌‌شوند، از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در شرایط حصر خانگی قرار دارند و برقراری رابطه با آنان جز برای برخی از بستگان درجه اولشان ممکن نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *