‎جواد لاریجانی مدعی شد افراد در حصر می‌توانند به نقاط مختلف کشور سفر کنند

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۱۹-IranSOS- رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه می‌گوید که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی که در حصر خانگی هستند، می‌توانند به نقاط مختلف کشور سفر کنند و به خدمات پزشکی هم دسترسی دارند. به گزارش هرانا جواد لاریجانی در حاشیه سفر رییس قوه قضاییه به لرستان در پاسخ به این پرسش که آیا گزارشی از وضعیت افراد در حصر به حقوق بشر ارائه شده است، گفت: حصر هر فردی باید مبنای قانونی داشته باشد یا قاضی حکم می‌کند یا شورای عالی امنیت ملی می تواند آزادی های فرد یا گروهی را محدود کند و به قوا ابلاغ کند.

آقای لاریجانی که از وقایع اعتراضات پس از انتخابات در ایران همچون سایر دولتمردان ایرانی با واژه “فتنه” یاد می کند افزود: پرونده تخلفات فتنه مدارک زیادی دارد که برخی در دادگاه است و برخی از شورا دستور آمده است.
‎جواد لاریجانی در پاسخ به اینکه آیا به عنوان دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با افراد در حصر دیدار داشته اید، گفت: دیداری نداشته ام. ما کینه شخصی با افراد نداریم. افرادی که در کشور خدمات ارائه کرده اند نظام با آنها تسامح دارد. اما باید بار مسئولیت جرم رخداده را بپذیرند.
‎وی ادامه داد:‌ البته مسئولیت سلامت این افراد با دستگاه های امنیتی است اما مشکلی ایجاد نشده است. آنها فرجه بسیاری دارند حتی برای اینکه به نقاط مختلف کشور سفر کرده و دسترسی های مدیکالشان هم بیشتر از دسترسی های معمولی است.
‎لازم به یادآوری است آقای لاریجانی در حالی مدعی امکان سفر افراد در حصر شد که حتی ملاقات این افراد با بستگان درجه یک خود با محدودیتهای زیادی روبه رو است و همچنین اخبار نگران کننده ای در مورد سلامت جسمی این افراد به کرات منتشر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *