‎جنبش کارگری می تواند این رژیم سراپا فاسد را به عقب نشینی وادارد

یکشنبه ۰۳ ‎اسفند ۱۳۹۳-۲۰۱۵-۰۲-۲۲-IranSOS- به سوی تدارک اعتصاب سراسری – پیام کمپین هنرمندان و نویسندگان به رزمندگان درون مرز :
با روشدن روزافزون بند و بست های پنهان میان ولاییان و «استکبار جهانی» – بویژه پیرامون پیمان نامه های تازه ی نفتی – که می توانند برای مردم کشورمان پسامدهای منفی گسترده و طولانی مدت داشته باشد، شمار اعتراضات و اعتصابات پراکنده بالا گرفته است:

از خوزستان نفت خیز گرفته تا اصفهان و کردستان و تهران دردمند. در کوران این نبرد، پیشنهاد ما به رزمندگان درون مرز، و در درجه نخست پیکارگران جنبش کارگری، عبارت است از سازماندهی دقیق تر و هشیارانه تر نیروها برای همراهی با معترضان خیابانی از راه اعتصابات همزمان و سراسری. برای نمونه کارگران و کارکنان نفت و پتروشیمی در خوزستان و دیگر استان ها که در پیکارهای پیشین آزمون های گران بهایی گرد آورده اند، می توانند در این برش زمانی نقش ویژه ای بازی کنند، و با پشتیبانی از جنبش کنونی، زراندوزان ولایی را گام به گام به عقب نشینی و تن دادن به خواست های ملی-دمکراتیک توده ها وادارند. بنا به اعتراف سرکردگان نظام، آتش خیزش هشتاد و هشت هنوز هم زبانه می کشد. این «آتش خندان» را بیشابیش برافروزیم.
‎دست در دست و ندا در ندا، از شمال تا جنوب و از خاور تا باختر، پیش به سوی تدارک اعتصاب عمومی و اشغال «بیت رهبری». «بیت رهبری»، هم مسئولیت مستقم ورشکستگی واحدهای تولیدی و لغو اصل چهل و چهار قانون اساسی را بر عهده دارد که برآیند نبرد خونبار و صد ساله ی مردم ماست، هم  مسئولیت مستقیم دزدی های نجومی و بی پیشینه ای را بر گردن دارد که از درون این «نظام» قرون وسطایی بیرون زده است، و هم پاسخگوی اصلی سرکوب ها و کشتارهای فجیعی است که در سه دهه ی گذشته رخ داده است. «بیت رهبری» به راستی لانه ای بوده و هست برای دزدان ولایی و دزدان دریایی!
‎این پیام کوتاه را با بخشی از کتاب «اقتصاد سیاسی» به پایان می بریم که در پیوند است با زراندوزان رژیم شاه. داده های آن روز، برای «نظام ولایی» امروز نیز در ابعاد گسترده تری جاری است:
‎چرخ تكامل تاریخ نباید از روی اجساد میلیون‌ها انسان زحمتكش بگذرد. (سلطه گران جهانی و) ارتجاع داخلی می‌كوشند به‌سرعت مشتی «سرمایه‌دار» بسازند. عده‌ای یک ‌شَبه میلیونر و میلیاردر می‌شوند. پول‌هایی به چنگ می‌آورند كه در گذشتهٔ نزدیک به خواب هم نمی‌دیدند. سرچشمهٔ همهٔ این ثروت‌های بادآورد مشكوک است. دزدی، دغلی، بورس‌بازی با زمین و انواع كارهای كثیف، عادی تلقی می‌شود. (برای نمونه در جنگ دوم جهانی) كمبود مواد غذایی و نیازمندی‌های ابتدایی تودهٔ مردم، از نان گرفته تا قند و چای، و گرانی وحشتناكی كه پدید آمده بود، به مشتی كلاش و دزد و دغل امكان داد كه در مدت كوتاهی بار خود را ببندند. ملاكین به حساب میلیون‌ها نفر «رعیت» خود قند و شكر تحویل گرفتند و در بازار سیاه به چند برابر فروختند و از احتكار خواروبار میلیون‌ها به جیب زدند. مشتی تازه به دوران رسیده از انواع معاملات مشكوک از قبیل دزدی لاستیک اتومبیل- كه می‌بایست به جبههٔ جنگ ضدفاشیستی فرستاده شود- و وارد كردن لباس كهنهٔ آمریکایی و احتكار كبریت گرفته تا دایر كردن عشرتكده برای افسران و سربازان آمریکایی، یک‌شبه ره صدساله پیمودند و از این جنگی كه در كشور ما جریان نداشت با كیسه‌های پر از اسكناس و طلا بیرون آمدند و در دستگاه اقتصادی و پایگاه قدرت دولتی به مقامات والا رسیدند. همین حضرات هم‌اكنون از شخصیت‌ها و رجال اقتصادی و سرمایه‌داران بزرگ كشورند و بیش از همه از «اوضاع مغشوش» آن روزها می‌نالند. (کمابیش چون جنگ ایران و عراق که به گفته ی عزت الله سحابی، جنگ افروزان ولایی چیزی نزدیک به هفتاد میلیارد دلار را «زیر میزی» به جیب زدند و با کشتار و سرکوب ددمنشانه ی نیروهای ملی و دمکرات، «مقامات والا» ی سیاسی و گلوگاه های نان و آب دار اقتصادی را تاکنون در چنگ خود گرفته اند).

‎با درودهای گرم به کارگران و پیکارگران درون مرز که :
‎علیرغم شرایط بسیار سخت امنیتی-نظامی
‎علیرغم سرکوب ها و کشتارهای پی در پی
‎علیرغم جو وحشت و مرگ
‎بی گسست حماسه می آفرینند!

‎کمپین هنرمندان و نویسندگان و کنشگران حقوق بشر
‎پیام سی و سوم به یاران و رزمندگان درون مرز، بهمن ماه نود و سه
www.farakhan-iran.com

‎اصل چهل و چهار قانون اساسی چه می گوید
http://www.farakhan-iran.com/html/asal_44.htm
‎لیستی از یکان های اقتصادی دزدیده شده که بجاست در کوران خیزش مردمی بـــــــــی درنگ مصادره شوند
http://www.farakhan-iran.com/html/500_sherkat.html
‎چرا قراردادهای نفتی «مجهول و طولانی» با کنسرن های نفتی
http://www.farakhan-iran.com/html/payam_30.html
‎در پشت سرکوب ها و کشتارها چه زراندوزانی پنهانند
http://www.farakhan-iran.com/html/payam_16.html
‎پیام ها به رزمندگان
http://www.farakhan-iran.com/html/payamha.html
‎بیانیه ها
http://www.farakhan-iran.com/html/bayanieha.htm

‎یاران و رزمندگان درون مرز
‎همان گونه که در بیانیه ها و پیام های پیشین بارها برنموده ایم، با بسیج نیروها بر گرد خواست های بنیادی ای، که ما در بیانیه های قبلی شماری از آنان را برجسته نموده ایم، می توان انتظار داشت که جنبش ملی شدن نفت «با پهنا و ژرفایی به مراتب بیش از دهه ی سی» فراروید و در پرتو آن نه تنها کشور ما، بلکه باختر آسیا بتواند خود را از بندهای استعماری چند سده ای برهاند. پیروزی در این راه پرسنگلاخ، بویژه وابسته است به خنثی سازی بسیار هوشمنـــــــــــــــدانه ی سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» از سوی دزدان ولایی و دزدان دریایی در هر پوششی: چه در جامه ی جدایی افکنی های اندیشه ای-آیینی و چه در پیکر تنش آفرینی های تیره ایی-سازمانی. آری، پس از بیش از یکصد سال پیکار بسیار دشخوار و خونبار، گاه آن است که این بار «پایینی ها» خانه ی مشترک و تاریخی، اما تاریک مان را، آفتابی کنند
‎درباره خواست های بنیادی جنبش مردمی و وظایف رزمندگان درون و برونمرز
http://www.farakhan-iran.com/html/payam_31.html

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *