‎کشته شدن یک چوپان بلوچ توسط ماموران سپاه

‎پنج شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۳-۲۶-IranSOS- روز یک شنبه دوم فروردین یک چوپان بلوچ در روستای گلیکی منطقه کهیری بخش آهوران نیکشهر بدون دلیل توسط ماموران سپاه کشته شد. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ یک چوپان بلوچ به نام مجید فولادی فرزند دوشنبه، صبح روز یکشنبه ۲ فروردین توسط ماموران سپاه پاسدارن بدون دلیل کشته شد.

این اقدام که در این منطقه سابقه نداشته است پس از آن رخ داد که ماموران سپاه در روستای گلیکی از توابع کهیری بخش آهوران نیکشهر این چوپان را هنگامی که یک چوب دستی بلند به دست مشاهده کردند گویا به زعم حمل اسلحه به وی آتش گشوده‌اند.
‎عبدالحمید برادر مجید در تشریح ماجرا گفت: صبح بعد از اینکه مجید صبحانه خورد به قصد چرای گوسفندان با چوب دستی از خانه خارج شد اما اندکی پس از خروجش صدای تیر شنیدیم وقتی مراجعه کردیم دیدیم که مجید در ۲۰ متری منزل کشته شده است و ماموران سپاه به سمت وی شلیک کرده‌اند.
‎وی افزود: «ما برای دریافت چرای قتل برادرم نزد ماموران رفتیم اما ماموران که تعدادی از آن‌ها لباس شخصی داشتند حتی حاضر نشدند که برای دیدن جسد حاضر شوند و محل را ترک کردند و هیچ پاسخی ندادند»
‎برادر مجید ادامه داد: «بعد از آن ما جسد را جمع کردیم و به پاسگاه کهیری بردیم و صورت جلسه کردیم و سپس به پزشکی قانونی و برای شکایت به دادگاه مراجعه کردیم اما قاضی دادگاه می‌پرسید: آیا این فرد ولگرد نبوده؟! و به جای بی‌طرفی می‌گفت: ماموران بدون دلیل به سمت کسی شلیک نمی‌کنند. ما هم گفتیم که شما از مردم منطقه تحقیق کنید»
‎گفتنی است با آغاز سال ۹۴ این دومین مورد از کشته شدن یک جوان بلوچ توسط ماموران انتظامی و سپاه پاسداران در بلوچستان است پیش‌تر در آغازین روز سال ۹۴ یک جوان به نام نواز درازهی فرزند عبدالکریم صرفا به ظن حمل گازوئیل در شلیک مستقیم ماموران پاسگاه جالق و اصابت گلوله به سر وی کشته شد.
‎کمپین فعالین بلوچ در سال ۹۳ اسامی دستکم ۲۳ نفر را که در اقداماتی مشابه توسط ماموران انتظامی و امنیتی کشته شده بودند منتشر کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال