‎طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اصلاح شد

یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۲-IranSOS- طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (اعاده شده از شورای نگهبان) توسط نمایندگان مجلس بررسی و اصلاح شد. به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ مواد ۱۳ و ۲۳ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر٬ برای تامین نظر شورای نگهبان توسط نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه (۳۲ فروردین ماه) بررسی و اصلاح شد.

ماده ۱۳ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با ۱۲۹ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۱۱ نماینده حاضر در جلسه علنی بدین شرح اصلاح شد؛
‎در مواردی که نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر جنایتی واقع شود و جانی شناسایی نشود یا در صورت شناسایی به دلیل عدم تمکین مالی ناتوان از پرداخت دیه در مهلت مقرر باشد٬ در صورت تقاضای دیه از سوی مجنی‌علیه یا اولیاء دم حسب مورد، پس از صدور حکم قطعی از سوی مرجع صالح قضایی دیه از محل تبصره ماده ۹ این قانون پرداخت می‌شود.
‎طبق تبصره ماده ۱۳ هرگاه جانی شناسایی شود و تمکن مالی پیدا کند، ستاد می‌تواند در صورت اذن مجنی‌علیه یا ولی وی حسب مورد نسبت به وصول دیه و خسارات مربوطه از طریق محاکم قضایی اقدام کند.
‎بر اساس این گزارش ماده ۲۳ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر (اعاده شده از شورای نگهبان) با ۱۴۳ رای موافق، ۲ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از ۲۱۰ نماینده حاضر در جلسه علنی اینگونه اصلاح شد؛
‎«علاوه بر استفاده از ردیف بودجه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر جدول شماره ۱۷ – (کمک به اشخاص حقوقی غیر دولتی) موضوع جزء ۳ ردیف ۵۴۰۰۰۰ جدول شماره ۹ به دولت اجازه داده می‌شود٬ از بودجه فرهنگی دستگاهی اجرایی ذیربط موضوع این قانون به امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال