‎بازگشت امید کوکبی از انفرادی به بند عمومی

‎سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۴-۱۴-IranSOS- امید کوکبی پس از شش روز انفرادی تنبیهی به بند عمومی بازگردانده شد. به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ یکشنبه گذشته بند ۳۵۰ زندان اوین یک بار دیگر مورد حمله گارد ویژه قرار گرفت. در جریان حمله به بند ۳۵۰ که با همراهی مقامات زندان اوین و حضور پرتعداد سربازان گارد صورت گرفت، اموال زندانیان به بهانه تفتیش و بازرسی، تخریب شد و فضای این بند برای چندین ساعت به تشنج کشیده شد.

امید کوکبی دانشجوی دکترای فیزیک هسته‌ای دانشگاه تگزاس آمریکا که از بهمن ماه ۸۹ در زندان بوده و به ده سال حبس محکوم شده است، در پی بازرسی از محل حبس‌اش به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین انتقال یافت. حال پس از شش روز او به بند عمومی بازگردانده شده است.
‎ابتدای هفته جاری نیز بند هفت زندان اوین مورد بازرسی قرار گرفت. این در حالی است که همه بند مجهز به دوربین‌های مدار بسته است. با این حال ماموران به بهانه تفتیش اموال زندانیان را تخریب و آنان را تهدید کردند که همه تلفن‌های بند هفت و هشت را نیز قطع خواهند کرد.
‎گفتنی است تا پیش از این، این دو بند فقط مخصوص نگهداری افراد با جرایم مالی بوده ولی مدتی است زندانیان سیاسی هم در آن‌ها نگهداری می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *