‎حق بیمه ۱۵۰ کارگر کشتی‌‌های لایروب ۳۶ ماه پرداخت نشده است

‎یکشنبه ۱۰ خرداد۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۵-۳۱-IranSOS- حق بیمه ۱۵۰ کارگر شاغل در کشتی های لایروب شرکت نگین سبز خاورمیانه نزدیک به ۳۶ ماه است که به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده است. کارگران نگران ایجاد فاصله در سوابق بیمه‌ای‌شان و به تبع ایجاد مشکل در هنگام بازنشستگی هستند.

به گزارش ایلنا، حق بیمه تامین اجتماعی۱۵۰ نفر از کارگران نگین‌سبز خاورمیانه که در کشتی های لایروب اسکله بندر شهید رجایی فعالیت می کنند در دو مقطع زمانی به حساب تامین اجتماعی پرداخت نشده است. کارگران می‌گویند با وجود پی گیری های مکرر برای حل مشکلات بیمه‌ای نه کارفرما و نه تامین اجتماعی شعبه یک بندر عباس  هیچ تلاشی برای رفع مشکل  انجام نداده‌اند.
‎بنا بر این گزارش، پرداخت نشدن حق بیمه در مرحله نخست از ابتدای مرداد ماه سال ۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۹۱ تاکنون حق بیمه کارگران از حقوق آن‌ها کسر اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است‪.‬
به گفته  کارگران شرکت نگین سبز، آنان پس از استعلام از شعبه یک تامین اجتماعی بندر عباس متوجه تخلف کارفرما شده‌اند و مراتب اعتراض خود را به اداره تامین اجتماعی محل کار و نیز به مدیریت شرکت نگین سبز بندرعباس اعلام کرده‌اند.
شرکت نگین سبز در مقام پیمانکار به کارگران گفته است در حال حاضر مشکلی از بابت تامین هزینه‌های حق بیمه ندارد  اما تامین اجتماعی شعبه یک بندر عباس به دلیل نامشخص بودن وضعیت قرارداد کار این شرکت با سازمان بنادر و دریانوردی از پذیرش لیست بیمه کارگران خودداری می‌کند‪.‬
در این شرایط کارگران می‌گویند زیان این پیچیدگی اداری مستقیما متوجه آنان خواهد شد.
کارگران با بیان اینکه کارفرما مدعی است هر ماه بیمه کارگران را به تامین اجتماعی شعبه یک بندر عباس پرداخت کرده است، درباره پاسخ تامین اجتماعی به آنان می‌گویند: تامین اجتماعی می گوید شرکت نگین سبز خاورمیانه باید نمونه قرار داد خود با سازمان بنادر و دریانوردی را برای سازمان تامین اجتماعی ارسال کند تا ما لیست بیمه ای کارگران را بپذیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *