‎محقق نشدن وعده‌های کارفرما پس از خاتمه اعتصاب در مجتمع چهارگانه سبز مهاباد

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- کارگران مجتمع چهار گانه سبز مهاباد که ۶ روز پیش با وعده کارفرما به اعتصاب‌شان در اعتراض به تعویق ۱۱ ماه حقوق خاتمه دادند، اینک از خلف وعده کارفرما در پرداخت مطالباتشان خبر می‌دهند. کارگران به ایلنا گفته‌اند: در آخرین روز از  اعتراض صنفی کارگران مجتمع چهار گانه سبز در روز ۱۸ خرداد، قرار شد طبق مصوبه جلسه‌ای که همان روز با حضور کارفرما و نمایندگان دولتی ( نماینده فرمانداری و اداره کار مهاباد) بر گزار شد حداکثر تا روز پنجشنبه ۲۱ خرداد ماه تمامی مطالبات معوقه ۲۰۰ کارگر پرداخت شود اما این وعده تا کنون عملی نشده است.

در این مدت کارفرما در ازای ۱۱ ماه مطالبه حقوقی کارگران، به آنان مبلغی حدود ۵۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بصورت علی‌الحساب پرداخت کرده است.
کارگران با بیان اینکه مسئولان دولتی حاضر در جلسه مذکور برای ضمانت وعده کارفرما از او یک فقره چک یک میلیارد تومانی اخذ کردهاند می‌گویند با خلف وعده کارفرما اکنون منتظر اقدامات مسئولان دولتی حاضر در آن جلسه هستند.
گفتنی است ۲۰۰ کارگر شاغل در بخش‌های مختلف مجتمع سبز مهاباد شامل «کشت و صنعت مهاباد»، «مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد»، «مجتمع هما مرغ مهاباد» و «سردخانه زمزم مهاباد» از ابتدای خردادماه در اعتراض به تعویق ۱۱ ماه حقوق اعتصاب کرده بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *