‎روزنامه های ایران و همشهری مجرم شناخته شدند

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۶-۱۴-IranSOS- هیات منصفه مطبوعات، مدیران مسئول روزنامه های ایران و همشهری را مجرم تشخیص داد. به گزارش هرانا به نقا از ایسنا، جلسه رسیدگی به پرونده‌ روزنامه‌های همشهری،‌ ایران و سایت سینماپرس، صبح امروز در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیأت منصفه مطبوعات برگزار شد.

پرونده مدیرمسئول روزنامه‌ همشهری به اتهام نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر و با شکایت شاکی خصوصی تشکیل شده بود که بر اساس اعلام نظر هیات منصفه مطبوعات، مدیرمسئول این روزنامه با اکثریت آرا مجرم شناخته و مستحق تخفیف نیز دانسته شد.
‎پرونده مدیر مسئول روزنامه ایران نیز به اتهام افترا از طریق درج و انتشار جریان تحقیقات یک پرونده قضایی و نشر مطالب خلاف واقع تشکیل شده بود که بر اساس اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات مدیرمسئول این روزنامه با اکثریت آرا مجرم شناخته و مستحق تخفیف دانسته شد.
‎پرونده مدیر سایت سینماپرس به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر تشکیل شده بود که طبق اعلام نظر هیات منصفه مطبوعات، مجرم تشخیص داده نشد، اما در مورد رعایت رسالت مطبوعاتی از سوی هیأت منصفه مطبوعات تذکر دریافت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال