‎هشدار نسبت به شیوع وبا در ایرانشهر

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ – هرانا – سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر نسبت به شیوع وبا در میان ایرانیان هشدار داد. به گزارش مهر، ایرج ضاربان اظهار کرد: بیماری التور در ایرانشهر از افاغنه به ایرانیان منتقل شد. علاوه بر ۱۹ مورد افاغنه‌ای که تاکنون از نظر بیماری التور در این شهرستان شناسایی و درمان شده‌اند ۵ نفر از ایرانیانی که با افاغنه در ارتباط بودند مبتلا به بیماری التور شده و در بیمارستان خاتم الانبیا بستری و تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: ایرانشهر خط مقدم ورود اتباع بیگانه است و همه امکانات و نیروهای این دانشکده علوم پزشکی تحت الشعاع خدمت‌رسانی به این گروه قرار دارند.
‎سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر افزود: با توجه به درخواست پیشین از مسئولان مجدداً از مسئولان سیاسی و امنیتی کشور تقاضا می‌کنم که تدابیری اتخاذ کنند تا به سلامت هموطنان توسط افاغنه‌ای که به‌صورت غیر قانونی وارد کشور می‌شوند صدمه‌ای وارد نشود.
‎ضاربان گفت: اگر اقدام جدی صورت نگیرد همه‌ زحمات چندین ساله سیستم بهداشت و درمان به هدر می‌رود چون بیماریهای مختلفی که به زحمت آن‌ها را کنترل کردیم توسط این افراد مجدداً به کشور وارد می‌شوند از آن جمله می‌توان به مالاریا، سل، تب کریمه کنگو، وبا و… اشاره کرد.
‎وی یادآور شد: با توجه به اینکه همه سیستم (معاونت بهداشتی، بیمارستان و اورژانس) مشغول ارائه خدمت به افاغنه هستند. مطمئناً امکانات ما پاسخگو نیست و از وزارت بهداشت مجدداً تقاضا می‌کنم کمک کند چون اگر نتوانیم این بیماری را در ایرانشهر کنترل و مهار کنیم التور به کل کشور منتقل می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال