‎مرتضوی طلبکار شد!

‎چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۸-۱۹-IranSOS- سعید مرتضوی با بیان اینکه « حکم دادگاه در خصوص پرونده‌های تامین اجتماعی و کهریزک هنوز به دستم نرسیده است» گفت: البته درباره ماجرای کهریزک شکایتی ندارم ولی به حکم صادره در مورد پرونده تامین اجتماعی معترضم؛ چرا که از سازمان تامین اجتماعی ۶۸ میلیون تومان طلبکارم.

به گزارش ایسنا سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی، در گفت‌و‌گو با آنا اظهار کرد که در پی مراجعه وکیلش به دادگاه به وی گفته شده است که شنبه هفته آینده حکم را به آنها ابلاغ می‌کنند.
‎قاضی سابق و مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی که مدتی است در پی دو شکایت به دادگاه رفت و آمد می‌کند، با بیان اینکه بر اساس شنیده‌ها رای دادگاه حدود ۱۳ صفحه است، افزود: شنبه شخصا به دادگاه مراجعه می‌کنم و پس از خواندن حکم ابلاغ شده، نظر خود را در خصوص رای دادگاه اعلام می‌کنم.
‎مرتضوی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «نظرتان در خصوص حکم صادر شده چیست؟» گفت: من باید استدلال رای را مشاهده کنم. در رابطه با پرونده تامین اجتماعی، وکیل این سازمان شکایتی مطرح کرده بود مبنی بر اینکه من شش ماه آخر تصدی خود را به عنوان سرپرست سازمان فعالیت کرده‌ام و ادعا شده است که سرپرست باید همان شرایط مدیر عاملی را داشته باشد و من نمی‌توانستم سرپرست باشم.
‎مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: من در دفاعیه خود در دادگاه اعلام کردم که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق ماده ۱۴ اساسنامه این اختیار را دارد که هر شخصی را به مدت شش ماه به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی انتخاب کند و من نیز بر اساس حکم رسمی وزیر وقت در این پست فعالیت کردم.
‎وی گفت: حقوقی که در این مدت به من داده می‌شد، به صورت علی‌الحساب بوده؛ لذا به کار بردن عنوان «تحصیل مال غیرقانونی» در این مورد صحیح نیست. علی‌الحساب به این معناست که در آخر هر دوره که هیات امنا حقوق مدیر عامل را قطعی کرد اگر مشاهده شد که مدیر حقوقی بیشتر حق مدیریتش را دریافت کرده باشد، دستوری صادر می‌شود تا حقوق واریزی به حساب مدیرعامل پس گرفته شود و اگر کم دریافت کرده باشد، بقیه حقوقش به او پرداخت می‌شود.
‎مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: این موضوع اصلا جنبه کیفری ندارد که برای آن حبس و یا رد مال در نظر گرفته شود. پس از مصوبه هیات امنا، رئیس سازمان تامین اجتماعی و وزیر نامه زدند که ۶۸ میلیون تومانی را که من طلبکار بودم، پرداخت نشود تا تکلیف بحث تحقیق و تفحص مشخص شود.
‎بنابراین من بر اساس نامه وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل مالی سازمان تامین اجتماعی، ۶۸ میلیون تومان طلبکار هستم، ولو اینکه آنها بگویند بابت این شش ماه سرپرستی اصلا حقوق به تو تعلق نمی‌گیرد و ۴۸ میلیون تومان از این مبلغ را کسر کنند، باید ۲۰ میلیون تومان باقی مانده را به من بپردازند و چیزی برای رد مال و حبس باقی نمی‌ماند.
‎وی در پاسخ به این پرسش که اگر حکم به دستش برسد درخواست تجدیدنظر می‌دهد یا خیر؟ نیز گفت: بله صد در صد درخواست تجدیدنظر می‌دهیم ولی درباره حکم صادرشده در پرونده کهریزک، شکایتی ندارم.
‎دادستان سابق تهران در پاسخ به سوالی مبنی اینکه به نظر شما در پرونده کهریزک چه کسی متهم است؟ هم افزود: بر اساس اظهارات رئیس دادگاه من در دو مورد اتهام پرونده کهریزک کاملا تبرئه شده‌ام اما چون رای را نخوانده‌ام نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظر کنم.
‎پیشتر وکیل مدافع سازمان تامین اجتماعی از محکومیت سعید مرتضوی به یکسال حبس در ارتباط با شکایت تامین اجتماعی خبر داده و گفته بود: مرتضوی بر اساس ماده ۱۷ سازمان تامین اجتماعی، ویژگی تحصیلی لازم برای تصدی پست مدیرعاملی این سازمان را نداشته است؛ به همین منظور وی به رد مال در این خصوص محکوم شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *