‎اعتراض کارگران F. P. C پتروشیمی امیرکبیر به افزایش نیافتن مزایای مزدی

دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۲۱-IranSOS- جمعی از کارگران پیمانکاری پتروشیمی امیرکبیر از ظهر امروز دلیل به افزایش نیافتن مزایای مزدی خود از خوردن وعده غذای ناهار روزانه خودداری کردند. فعالان صنفی کارگری منطقه بندر امام با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: در جریان این اعتراض صنفی نزدیک به ۳۰۰ نفر از کارگرانی که از طریق شرکت پیمانکاری F. P. C (شرکت تعمیر و نگهداری صنایع فارس) در بخش تعمیرات و نگهداری مجتمع پتروشیمی امیرکبیر شاغل هستند شرکت داشتند.

منابع ایلنا تاکید دارند که اقدام اعتراضی امروز کارگران F. P. C تنها محدود به خوردن غذا در ساعت ناهار بوده و در سایر ساعات کاری کارگران معترض مطابق روال روزانه به کار خود مشغول بوده‌اند.
‎گفته می‌شود دلیل این اعتراض صنفی خودداری کارفرما و پیمانکار از افزایش و پرداخت برخی مزایای شغلی است که در حال حاضر در دیگر مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به کارگران پیمانکاری پرداخت می‌شود.
‎به نقل از کارگران معترضی که در اقدام امروز تحریم غذای پتروشیمی امیرکبیر شرکت داشته‌اند گفته می‌شود که از سال گذشته مدیران دیگر مجتمع‌های پتروشمی همچون بوعلی، تندگویان و بندر امام در اقدامی هماهنگ برخی از مزایای مزدی کارگران پیمانکاری را خود را افزایش دادند اما تا این لحظه موضوع وعده افزایش مزایای مورد نظر در مورد ان‌ها محقق نشده است.
‎همچنین برپایه این اطلاعات گفته می‌شود که این کارگران از اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی جدید برای فرزندان در حال تحصیل آن‌ها کمک‌های نقدی کمتری در نظر گرفته شده است معترض هستند.
‎برپایه این گفته‌ها از قرار معلوم در مجتمع پتروشمیمی بندر امام به هر کدام از فرزندان در حال تحصیل کارگران قراردادی معادل ۱۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه تحصیل شده است اما در مورد کارگران پیمانکاری F. P. C دارای فرزند محصل یا دانشجو بدون در نظر داشتن تعداد فرزند تنها مبلغ ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *