‎آزادی تعدادی دیگر از زندانیان در عید غدیر خم

چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ – خبرنگاری خطاب به علوی گفت: بنابراین با توجه به اظهارات شما آیا تعداد بیشتری از زندانیان سیاسی در عید غدیر خم آزاد می‌شود که وی گفت: من عرض نکردم که چه زندانیانی عرض کردم که زندانیان بیشتری مشمول عفو و رحمت قرا می‌گیرند و ان‌شاءالله منتظر هستیم که هدیه خوبی به این عده اشخاص و مردم پرداخت شود.

وزیر اطلاعات از آزادی تعداد دیگری از زندانیان در عید غدیر خم خبر داد. به گزارش (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علوی در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران گفت: در عید غدیر خم زندانیان بیشتری مشمول عفو و رحمت قرار می‌گیرند و ما منتظر هستیم که هدیه خوبی به این اشخاص و مردم در این روز داده شود.

وزیر اطلاعات درباره آزادی زندانیانی که اخیرا آزاد شده‌ا‌ند گفت: این نخستین‌بار نیست که نسیم رحمت و رأفت از جایگاه رهبری معظم انقلاب اسلامی وزیدن گرفته و جمعی از زندانیان را مشمول عفو و بخشودگی نظام کرده است و البته این مسبوق به سابقه بوده است.

‎وی افزود: هم‌اکنون شاهد وزش این نسیم هستیم و در آینده نیز شاهد وزیدن این نسیم خواهیم بود به خصوص که در جامعه ما در حال حاضر یک آرامش حکم فرماست و نگاه مردم امیدوارانه است.

‎علوی گفت: طبیعتا ارکان نظام به ویژه مقام معظم رهبری که حکم پدر جامعه را دارند علاقمندند تا چنین فضایی استمرار پیدا کنند و نگاه امیدوارانه مردم به آینده پررنگ‌تر و پایدارتر شود و طبیعی است که در جهت پایداری این نگاه روشن‌بینانه و امیدوارانه به آینده شاهد اینگونه برنامه‌ها و آزادی جمع بیشتری از زندانیان قطعا خواهیم بود و ان‌شاءالله این امید را داریم که مردم ما در عید سعید غدیر خم عیدی خوبی دریافت کنند.

‎خبرنگاری پرسید این آزادی‌ها بنا به درخواست کدام دستگاه انجام می‌شود و اصلا باید به درخواست کسی باشد که رهبری با آن موافقت کنند وی در این باره اظهار کرد: این موضوع طبیعت نظام اسلامی است چرا که نظام اسلامی علاقمند نیست کسی در زندان باشد همانطور که علاقمند نیست کسی در بیمارستان باشد. یعنی دوست ندارد کسی بیمار باشد که ناچار به بیمارستان برود همانطور هم علاقمند است که همه در چارچوب هنجارها زندگی کنند و نیازی نباشد که کسی به زندان بروند.

‎وی گفت: طبیعت نظام علاقه‌مند است که مردم در یک فضای آزاد مشغول کار وزندگی باشند و بتواند از فضای رعفت و رحمت نظام همگی برخوردار باشند.

‎خبرنگاری پرسید آیا آقای روحانی در این باره درخواستی به رهبری مطرح کرده است که علوی در این باره گفت: من کلیت را عرض کردم طبیعی است در جزییات هم چیزی می‌تواند ممکن باشد.

‎خبرنگاری خطاب به علوی گفت: بنابراین با توجه به اظهارات شما آیا تعداد بیشتری از زندانیان سیاسی در عید غدیر خم آزاد می‌شود که وی گفت: من عرض نکردم که چه زندانیانی عرض کردم که زندانیان بیشتری مشمول عفو و رحمت قرا می‌گیرند و ان‌شاءالله منتظر هستیم که هدیه خوبی به این عده اشخاص و مردم پرداخت شود.

‎خبرنگاری هم همچنین در خصوص وضعیت آقایان میرحسین موسوی و کروبی پرسید که وی دراین باره گفت: من کلیت بحث را عرض نمودم شما به همین کلیات اکتفا کنید و ان‌شاءالله در آینده هم به امید خدا در خدمتتان خواهیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *