‎اعتراض کارگران فولاد و چدن درود به روز دوازدهم رسید

‎چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴-۲۰۱۵-۰۹-۳۰-IranSOS- به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه‌های کارگران فولاد و چدن درود، سازمان تامین اجتماعی با درخواست کارفرما برای معرفی شدن این کارگران به صنددوق بیمه بیکاری مخالفت کرد. در دوازدهمین روز از شروع اعتراض صنفی کارگران این واحد صنعتی، به ایلنا گفتند: از قرار معلوم در جلسه ناتمامی که هفته گشذته برای رسیدگی به وضعیت این واحد صنعتی در فرمانداری درورد برگزار شده بود، کارفرما پیشنهاد می‌دهد که کارگران تا زمان روشن شدن وضعیت کارخانه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیریند.

این کارگران که نگرانند مبادا با معرفی شدن آنها به بیمه بیکاری زمینه تعطیلی کارخانه فولاد و چدن درود فراهم شود ادامه می‌دهند: ظاهرا در این جلسه  نماینده سازمان تامین اجتماعی به دلیل بدهی یک میلیارد و ششصد میلیون‌تومانی کارفرما با این پیشنهاد مخالفت می‌کند.
در تاریخ پنجم مهرماه سال جاری که مصادف با نهمین روز اعتراض صنفی کارگران فولاد و چدن درورد بود، شورای فرمانداری شهرستان درورد برای رسیدگی به بحران این واحد صنعتی تشکیل جلسه داد.
این کارگران در عین حال می گویند که در دوازدهمین روز  شروع اعتراضات صنفی آنها هنوز اعضای شورای اسلامی کار این واحد تولیدی نتوانسته اند به رسالت صنفی خود درست عمل کنند.
کارگران فولاد و چدن درود می گویند: به دلیل عملکرد منفعلانه اعضای نهاد صنفی فولاد و چدن درود آنها همچنان خواستار تجدید انتخابات این نهاد صنفی هستند.
کارخانه فولاد و چدن درود بیش از ۱۰۰ کارگر دارد و این کارگران از روز ۲۸ شهریور در اعتراض به پرداخت نشدن برای سه ماه و نیم مزد پرداخت نشده خود دست از کار کشیدند.                 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *