‎رضا ملک آزاد شد

‎‎دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۱-۱۱-IranSOS- رضا ملک، فعال مدنی، با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. به گزارش هرانا، رضا ملک، فعال مدنی بازداشت شده با قرار کفالت و فیش حقوقی از بند هشت زندان اوین آزاد شد. آقای ملک در بازداشت های اخیر فعالین مدنی بازداشت شده و به بند هشت زندان اوین انتقال یافته بود. گفتنی است حدود بیست تن از فعالین مدنی طی تجمعات اعتراضی در مقابل زندان اوین و ساختمان دنا بازداشت شدند.

لازم به یادآوری است که جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی، جانباختگان و مدافعان حقوق‌بشر، به نشانه اعتراض روزهای دوشنبه در مقابل دفتر لاستیک دنا در میدان ونک تهران، نبش خیابان گاندی، گرد هم جمع می‌شوند. آن‌ها روزهای شنبه هم با تجمع در مقابل زندان اوین، خواستار آزادی زندانیان سیاسی می‌شوند.
‎تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی معترض که در این تجمعات شرکت می‌کنند، صبح روز شنبه ۳۰ آبان، در مقابل زندان اوین بازداشت و به بازداشتگاه‌های مختلفی منتقل شدند و تعدادی نیز در مقابل ساختمان دنا بازداشت شدند.
‎رضا ملک، از مسئولان سابق وزارت اطلاعات است که به دلیل افشای برخی از زوایای قتلهای زنجیره‌ای پاییز ۱۳۷۷، از ۱۲ تیرماه ۱۳۸۰ در زندان به سر می‌برد، در فروردین ماه ۱۳۹۳ و پس از حدود ۱۳ سال زندان آزاد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *