‎دیوانعالی رژیم ایران حکم اعدام پستچی قلابی را نقض کرد

چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴-۲۰۱۶-۰۲-۰۳-IranSOS- دادستان تهران از صدور حکم اعدام برای متهمی که با جعل عنوان مأمور پست به تهدید، سرقت اموال و تجاوز و تعرض به زنان شوهردار و دختران اقدام کرده بود، خبر داد و گفت که دیوانعالی کشور این حکم را نقض و برای رسیدگی مجدد به شعبه دادگاه ارسال کرده است.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، عباس جعفری دولت آبادی گفت: “متهم «آ.ح» که در تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۹۲ به اتهام جعل عنوان، تهدید، سرقت، تجاوز و تعرض به زنان شوهردار و دختران دستگیر شده بود، پس از رسیدگی پرونده اتهامی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شد”.
‎وی ادامه داد: “در کیفرخواست صادره برای متهم با عنوان اتهامی افساد فی الارض از طریق ارتکاب اعمال منافی عفت، تعرض و تجاوز به تعدادی از دختران و زنان شوهردار تقاضای مجازات شده بود”.
‎دادستان تهران اعلام کرد: “دادگاه طی ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ نامبرده را مفسد فی الارض تشخیص داد و به اعدام محکوم کرد”.
‎جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: “دیوان عالی کشور با ایراد نقض تحقیقات، پرونده را به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران اعاده کرد تا رسیدگی مجدد صورت گیرد”.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۲ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال