‎مطالبات کارگران چشمه پودنه پرداخت نشده باقی‌ماند

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۰۴-۱۱-IranSOS- با گذشت بیش از چهار ماه از تعطیل شدن معدن چشمه پودنه، ۲۵۷ کارگر این معدن همچنان در انتظار پرداخت مطالبات مزدی خود هستند. کارگران چشمه پودنه با اعلام این خبر به ایلنا یادآور شدند: پس از تعطیلی این واحد معدنی قرار شد که مطالبات پرداخت نشده ۲۵۷ کارگر در سه نوبت پرداخت شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

معدن زغال سنگ چشمه پودنه یکی از معادن شهرستان کوهبنان در استان کرمان است که در سال گذشته با وجود داشتن ۲۵۷ کارگر به علت مشکلات مالی در آذر ماه سال گذشته تعطیل شد.
در زمان تعطیلی این واح معدنی هرکدام از کارگران  مبلغی در حدود شش تا هفت میلیون بابت مزد ماههای (شهریور، مهر، آبان و آذر) و پایان کار ۹۳و ۹۴ و عیدی ۹۴ از کارفرمای خود طلبکار بودند.
این کارگران از زمان تعطیلی محل کارشان برای پیگیری معوقات مزدی خود چند نوبت تجمع صنفی برپا کرده بودند؛ در روز دوم اسفند ماه و در جریان برپایی آخرین تجمع صنفی این کارگران استانداری کرمان با تشکیل جلسه‌ای ویژه در خصوص پرداخت معوقات مزدی و بازگشایی معدن چشمه پودنه تصمیماتی را اتخاذ کرد.
‎آنزمان گفته شد که در این جلسه به غیر از اعضای شورای تامین مدیریت معدن، پیمانکار معدن و نمایندگان کارگران و سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند که نهایتا مقرر شد مطالبات کارگران در سه نوبت زمانی چهارم اسفند سال ۹۴ ( ۴۰ درصد)، پانزدهم اسفند سال ۹۴ (۴۰ در صد) و بیستم فروردین سال ۹۵ (۲۰ در صد) پرداخت شود.
در این رابطه منابع ایلنا می‌گویند صرف نظر از آنکه با گذشت دو روز از سررسید نوبت سوم کارفرما هنوز به تعهد خود در خصوص پرداخت ۲۰ درصد باقیمانده طلب کارگران عمل نکرده است اما در عین حال یادآور می‌شوند که در نوبت‌های قبلی نیز کارفرما بصورت کامل مطالبات آنها را پرداخت نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال