‎دادگاه برادران کردپور در آبان ماه برگزار می‌شود

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ – هرانا – دادگاه ، دو فعال حقوق بشر کرد در ۶ آبان ماه برگزار خواهد شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خسرو کردپور، مدیر آژانس خبری موکریان، در تاریخ ۱۷ اسفندماه سال گذشته در منزل شخصی خود در شهر مهاباد بازداشت و به ادارهٔ اطلاعات این شهر منتقل شد، این در حالی بود که در پی مراجعات خانوادهٔ وی برای اطلاع از وضعیتش، برادر وی، مسعود نیز باداشت شد.

این دو فعال حقوق بشر پس از حدود ۴ ماه بازداشت در اداره اطلاعات مهاباد و ارومیه روز چهارشنبه ۵ تیر ماه به زندان مرکزی مهاباد منتقل شدند و روز چهارشنبه ۱۴ مرداد ماه، اولین جلسهٔ دادگاه ایشان، در شعبه ۱ دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جوادی کیا برگزار شد.
‎جلسه دوم رسیدگی به پرونده این دو زندانی سیاسی در ۲۵ شهریور ماه گذشته در شعبه مذکور برگزار گردید و این‌بار هم قاضی رسیدگی کننده با آزادی ایشان به قید وثیقه مخالفت نمود.
‎عباس جمالی وکیل متهمین به گزارشگر هرانا گفت: جلسه بعدی رسیدگی به اتهامات ایشان در تاریخ ۶ آبان ماه برگزار خواهد شد. دفعه پیش وثیقه را با وجود اصرار فراوان ما قبول نکردند. حتی وکلای پرونده به قاضی دادگاه گفتند: با آزادی مسعود که اتهامات سبکتری در پرونده خود دارد موافقت کنند که مورد موافقت قرار نگرفت. ما اینبار خیلی امیدوار هستیم که با توجه به شرایط پیش آمده دادگاه با آزادی هردو برادر موافقت کند.
‎وی در پایان خاطرنشان کرد: این بار جلسه آخر خواهد بود و دفاع آخر اخذ خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *