تجمع کارگران پتروشیمی مارون برای طبقه بندی مشاغل

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵-۲۰۱۶-۱۲-۱۳-IranSOS- شماری از کارگران پتروشیمی مارون ،از صبح امروز (سه شنبه ۲۳ آذر ماه) با تجمع مقابل دفتر مدیریت این کارخانه خواستار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و همچنین افزایش دستمزد ماهانه خود هستند. به گزارش ایلنا، صبح  امروز بیش از ۴۰۰ نفر از کارگران مجتمع پتروشیمی مارون  با حضور در مقابل دفتر مدیریت کارخانه، نسبت به  عدم اجرای  طرح طبقه بندی مشاغل وهمچنین افزایش نیافتن دستمزد ماهانه خود اعتراض کردند.

این کارگران افزودند: در مجموع حدود دو هزار  و ۵۰۰کارگر هستیم که به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این واحد تولیدی انتقاد داریم.

به گفته آنها یکسان‌سازی حقوق تا به حال در مجتمع پتروشیمی مارون اعمال نشده است و این مسئله باعث شده است تا افزایش دستمزد کارگرانی که سالهاست در این می واحد صنعتی به کارهای سخت مشغولند، متناسب با سوابق کاری آنها نباشد.

آنها گفتند: پیش از این  تجمع دیگری در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در محوطه مجتمع انجام داده‌ایم که در نتیجه آن مدیریت وعده رسیدگی به مشکلات را داد اما این وعده تابه امروز عملی نشده است.

به ادعای آنان  در نتیجه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کنونی درآمد نزدیک به دو هزار کارگر قرار دادی و۵۰۰ کارگر رسمی  شاغل در این واحد صنعتی در حد و اندازه حداقل‌های قانونی باقی مانده است.

کارگران پتروشیمی مارون با بیان اینکه یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران پتروشیمی مارون استمرار جذب نیروی کار غیر بومی در این واحد  است در خاتمه افزودند؛ این در حالیست که یکی از اهداف تاسیس این واحد صنعتی  اشتغال جوانان بیکار  وجویای کار منطقه بوده که تا کنون به آن بی توجه ای شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال