دو زندانی در کرمانشاه و زاهدان اعدام شدند

سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۵-۲۴-IranSOS- دستکم دو زندانی در زندانهای کرمانشاه و زاهدان اعدام شدند، همچنین از سرنوشن یک زندانی دیگر که برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی برده شد کماکان خبری در دست نیست. زندانیان اعدام شده متهم به ارتکاب قتل بودند.

به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، دست‌کم یک زندانی که با اتهام “قتل” به قصاص محکوم شده بود، در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد.

صبح روز سه‌شنبه ۲ خرداد ماه یک زندانی در زندانی دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد.

این زندانی که با اتهام قتل به قصاص (اعدام) محکوم شده بود و از سال ۱۳۹۱ در زندان بسر می‌برد، “مهران اشرفی” نام داشت.

گفتنی است که اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.

اعدام یک زندانی در زاهدان و انتقال دو تن دیگر به سلول انفرادی

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، سه زندانی زندان مرکزی زاهدان برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند که یکی از آن سه نفر اعدام، یکی به بند باز  گردانده شد و از وضعیت فرد سوم اطلاعی در دست نیست.

روز گذشته (۲ خرداد ماه) سه زندانی به نام های عبدالکریم شهنوازی، سعید هوت و حبیب گل بیگی برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند که عبدالکریم شهنوازی در محوطه زندان اعدام و سعید هوت به بند بازگردانده شد. اما از وضعیت حبیب گل بیگی اطلاعی در دست نیست.

عبدالکریم شهنوازی، حدودا ۳۰ ساله، پس از ۶ سال حبس به اتهام قتل اعدام شد.

سعید هوت دیگر زندانی محکوم به اعدام نیز به اتهام قتل در زندان به سر می برد که به بند بازگردانده شده و اجرای حکم وی به تعویق افتاد.

متهم سوم حبیب گل بیگی ۲۴ ساله از بند یک، همچنان در سلول انفرادی است و تا این لحظه از اجرای حکم یا بازگرداندنش به بند اطلاعی به دست نیامده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *