حمید بقایی بازداشت شد

یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۷-۰۹-IranSOS-  علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، از بازداشت دوباره حمید بقایی، معاون اجرایی آقای احمدی‌نژاد در زمان ریاست جمهوری او خبر داده است. آقای بقایی اخیرا برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری اخیر تلاش کرده بود که با رد صلاحیت روبرو شد.

به گزارش ایسنا، کانال تلگرامی منتسب به هواداران محمود احمدی‌نژاد ضمن اعلام این خبر، عنوان کرد: “امروز به دستور بازپرس، حمید بقایی با همراهی ماموران اعزامی از سوی دستگاه قضایی، از مقابل منزل بازداشت و به دادسرا برده می‌شود. بازپرس قرار کفالت قبلی را به قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی تغییر می‌دهد که تامین چنین وثیقه‌ای برای آقای بقایی غیرممکن بوده و به همین دلیل بازپرس بار دیگر حکم به بازداشت ایشان داده است”.

آقای جوانفکر، مشاور رسانه ای محمود احمدی نژاد، امروز یکشنبه ۱۸ تیر به سایت “دولت بهار”، سایت هواداران آقای احمدی‌نژاد، گفت که آقای بقایی به این دلیل بازداشت شده که نتوانسته وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی مورد نظر بازپرس پرونده‌اش را فراهم کند.

این در حالی است که ساعتی پیش حسینی وکیل حمید بقایی، درباره صحت بازداشت حمید بقایی از نزدیکان محمود احمدی نژاد گفت که اطلاعی ندارم و این خبر را تایید یا تکذیب نمی کنم.

حمید بقایی که پیشتر هم بازداشت شده بود، یک سال و نیم پیش، بعد از بیش از هفت ماه بازداشت، بدون اعلام حکم قضایی و با قید کفالت آزاد شد.

دلایل و جزییات تعقیب قضایی و بازداشت آقای بقایی تاکنون بصورت شفاف از سوی قوه قضاییه اطلاع رسانی نشده است.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال