اعدام سه زندانی در زنجان و شیروان؛ انتقال دو زندانی در همدان جهت اجرای حکم اعدام

دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۰۸-۱۴-IranSOS- یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان شیروان و دو زندانی از محکومان جرائم “مواد مخدر” در زندان مرکزی زنجان اعدام شدند. همچنین دو زندانی از محکومین جرائم “مواد مخدر” در زندان همدان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه، دو زندانی که با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی زنجان اعدام شدند. هویت این دو زندانی “حمزه رحیم‌پور” اهل سردشت و “عباس سوقی” اهل قزوین احراز شده است.

یک منبع مطلع در خصوص این دو زندانی گفت: “حمزه رحیم‌پور سال ۱۳۹۳ با اتهام داشتن آشپزخانه و تولید و فروش ۶ کیلو گرم شیشه بازداشت و به اعدام محکوم شد و عباس سوقی نیز سال ۱۳۹۴ با اتهام نزدیک به ۴ کیلو گرم تریاک و هروئین بازداشت و به اعدام محکوم شده بود”.

گفتنی است، منابع رسمی روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه خبر از اعدام یک زندانی که با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی زنجان داده بودند.

همچنین روز پنج‌شنبه ۱۹ مرداد ماه یک زندانی در زندان شیروان (خراسان شمالی) اعدام شد. هویت این زندانی که از پنج سال پیش به اتهام قتل عمد بازداشت و به اعدام محکوم شده بود “توحید حقمرادی” ۳۸ ساله احراز شده است.

اعدام‌های روز سه‌شنبه در زندان مرکزی زنجان و روز پنج‌شنبه در زندان شیروان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده‌اند.

صبح روز یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، دو زندانی در زندان همدان به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در موردشان اجرا شود. هویت این دو زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند “منصور مراتی” اهل شهرستان کنگاور و “امید آشتی جو” اهل شهرستان همدان احراز شده است.

یک منبع مطلع گفت: “منصور مراتی با اتهام ۱۵ کیلو گرم هروئین به اعدام محکوم شده و فاقد سابقه کیفری است. امید آشتی جو نیز با اتهام دو و نیم کیلو گرم شیشه به اعدام محکوم شده است.”

این دو زندانی در حالی در یک قدمی چوبه دار ایستاده‌اند که روز گذشته مجلس شورای اسلامی طرحی را تصویب کرد که در صورت تأیید در شورای نگهبان اکثر اعدامیان مواد مخدر را از مرگ نجات می‌دهد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *