طی سال گذشته؛ ازدواج حدود ۱۵۰۰ دختر زیر ۱۴ سال در زنجان

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶-۲۰۱۷-۱۲-۱۷-IranSOS- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت که طی سال گذشته یک هزار و ۴۸۵ مورد ازدواج دختران زیر سن ۱۴ سال در این استان ثبت شد که ۴۷ مورد از آنها به طلاق منجر شده است. به گزارش ایرنا، ماهرخ بلوری روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: “طی ۶ سال گذشته نسبت ازدواج به طلاق در استان روند افزایشی داشته به گونه ای که این میزان از رقم ۲.۳ در سال ۹۰ به ۴.۵ در سال ۹۵ رسیده است”.

وی ادامه داد: “میانگین سن زوجین در طلاق های ثبت شده طی این مدت در استان در مردان ۳۰ تا ۳۴ سال و در زنان ۲۵ تا ۲۹ سال است”.

بلوری اظهار کرد: “در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵ هزار و ۴۰ مورد ازدواج در استان زنجان به ثبت رسیده است که ۱۹ درصد از آن ها به طلاق منجر شده است”.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: “در زمان حاضر شهرستان خدابنده با میزان ۷.۲ نسبت ازدواج به طلاق، دارای کمترین میزان طلاق در استان است”.

وی یاد آور شد: “در شرایط حاضر آمارهای موجود ازدواج و طلاق به عنوان نشانگرهایی از وضعیت جامعه، حساسیت هایی را بر انگیخته است چرا که طلاق به عنوان یک آسیب هزینه های قابل توجهی را متوجه جامعه می کند”.

بلوری با بیان اینکه طی چند دهه اخیر محرک های زیادی برای گسست پیوندهای سنتی خانواده مداخله کرده و موجب آسیب هایی شده اند، افزود: “لازم است با مشارکت نهادهای مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی آموزش های پیش، حین و بعد از ازدواج را با شیوه های مناسب به ویژه در مدارس و دانشگاهها به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم”.

در سال جاری تمرکز بر مقابله و مهار چهار آسیب اجتماعی اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و خشونت جزو الویت های تعیین شده در استان زنجان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال