دولت جدید؟ جواب مبارزه طبقاتی است!

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶-۲۰۱۸-۰۲-۱۲-IranSOS- حال دیگر دولت ائتلافی سیاه – آبی روی کار آمده­است، یا اینکه فیروزه ائی – آبی؟ یا اصلاً آبی – آبی؟ فرق نمی­کند! آنچه که قبل از انتخابات کاملاً قابل رویت بود، حال خودش را به عیان نشان می­دهد. هردوی این احزاب همانند هر حزب بورژوائی دیگر، احزاب طبقه سرمایه­داران بوده و دارای خط و مشی نئولیبرالی هستند. بنابراین برنامه پیشنهادی دولت جدید «حزب مردم اتریش»(ÖVP) و«حزب آزادیخواه اتریش»(FPÖ) در زمینه اجتماعی جوابی تهاجمی به طبقه کارگر است.  در این برنامه ۱۲ ساعت کار در روز و ۶۰ ساعت  در طول هفته وهمین طور کوتاه کردن ساعات استراحت کاری طراحی شده­است، تا از طرفی بتوان با این سخت­گیری­ها از کارگران  ارزش اضافی بمراتب بیشتری بیرون کشید و از طرف دیگر به تعداد دریافت کنندگان مزد حداقل، که آسانترمی­شود آنها را زیر فشار قرار داد، افزوده گردد.

هم­چنین با برنامه ریزی قابل انعطاف ساختن ساعات کاری –  و قراردادهای جمعی کاری علایق کنسرن­ها را بهتر برآورد نمود و حتی­ الامکان قراردادهای تا کنونی را نا دیده گرفت. از طرف دیگر باید مالیات بر درآمد شرکت­های سرمایه­داران کاهش یافته و یا شرکت­های بی درآمد تماماً از پرداخت مالیات معاف گردند. اما تهاجم اجتماعی علیه کارگران و قشرهای تحتانی جامعه به همین جا خاتمه نمی­یابد: کورتس و شرکاء(Kurz &Co) – نخست وزیرکنونی – آشکارا به اجرا درآوردن راه حلی همانند هارتس۴ (Hartz-4)  آلمان را پیشنهاد کرده ­اند، بدین معنا که پول بیکاری و تامینات اجتماعی را بشکل دادن اشیاء ضروری  جایگزین کنند.

خطر قطع کمک­های ضروری تقریباً ۱۶۷ هزار انسان را تهدید می­کند. تعرض به حداقل تامینات زندگی بدان معنی خواهد بود که دولت بتواند حتی به اندوخته­های حاصل از کار افراد هم  دست اندازی کند، هم­چنین در زمینه آموزش و فرهنگ، اگرسریعا علیه آن مقاومتی صورت نگیرد.

کاهش بودجه وفشارهای اجتماعی مشخصه این دوره از زمامداری دولت جدید است(بطور نمونه هزینه تحصیلی دانشگاه) – اتخاذ این تدابیر به این خاطر است تا بتوان قول کاهش مالیات­ سرمایه­داران کله گنده را هزینه کرد. در مقابل پیشنهاد <پائین آوردن مالیات بر درآمد مزدبگیران کم درآمد> از طرف جلسه شورای وزرا تنها بخاطر انتخابات ایالتی پیش رو می­باشد. اصولاً این چه <کاهش> نکبت باری است که دولت در دیگر حوزه­های تامینات اجتماعی بعنوان مثال در شرکت­های بیمه درمانی صرفه­جوئی کرده و از مردم به طرق مختلف اخاذی میکند؟ و مابقای درآمد ناچیزآنها هم  توسط تورم  و بالارفتن قیمت­ها بلعیده می­شود؟!

در خارج باید حفظ رژیم مرزی  تشدید شده – و همکاری با اتحادیه اروپا(EU) گسترش ­یابد.  در داخل آنچه که می­ماند برخلاف موضع «حزب آزادیخواه اتریش» در دوره­های قانون­گذاری قبلی، یک «بسته امنیتی»جدید ، اصلاحات و تقویت کارآئی پلیس است که کنترل دولتی را ابعاد جدیدی می­بخشد. و بدین طریق سیاست ارتجائی و راسیستی دهه­های گذشته (اغلب با نخست وزیری سوسیال دمکراتها و حال با ریاست جمهوری سبزها) تحت حکومت کورتس –  اشتراخه (Strache) دور جدیدی بخود می­گیرد. این واقعیت که هم وزارت داخله (پلیس) و هم دفاع، با شاخه­­های امنیتی­شان در دست «حزب آزادیخواه اتریش»، نازی­های قدیم و نئو نازی­های امروزافتاده است، هر انسان مترقی را به فکر وامیدارد که مسئله حفظ خود  در برابر فاشیسم، از چه اهمیت و فوریت حیاتی برخوردار است.

 طبیعی است که ما خوستار چنین سیر تکاملی در اتریش نیستیم. فاشیزه شدن دولتی  و به تاراج بردن  دست آورد­های اجتماعی چندین دهه است که در این کشور شروع شده است، فرق نمی­کند که کدام یک از احزاب بورژوازی  در قدرت باشد. این روند تا زمانیکه نظم سرمایه­داری – امپریالیستی واژگون نشده­است، ادامه خواهد داشت. کمونیست­های انقلابی اما خواستار سلطه <بد کمتر > – بعنوان مثال سوسیال دمکرات­ها نیستند – ما برای قدرت کارگری مبارزه می­کنیم! برای ایجاد یک جامعه سوسیالیستسی با هد ف بنای یک جامعه بی طبقه که شرط اساسی آن داشتن یک حزب انقلابی کمونیستی با پایه و نفوذ  توده­ای است. خیزش­های اخیر مردمی در کشورهای دیگر نیز تظاهر و نتیجه تشدید تضادها وبحرانهای جهانی سیستم سرمایه داری – امپریالیستی است. همین امروز هزاران نفر در اتریش نارضایتی خود را نسبت به این دولت نشان دادند. از این مبارزات باید جهت بسیج وسیع توده­ها سود جست.             

وین ژانویه ۸ ۲۰۱

 – نگذارید اعتراضات شما توسط سوسیال دمکرات­ها و سبزها مصادره شود!  برای ایجاد یک جبهه  واحد از پائین!

–  کارگران! در کارخانجات خود را  سازمان دهی کنید،  کمیته­های مبارزاتی و اعتصاباتی تشکیل دهید!

 (هم­چنین در دانشگاهها  و  مدارس)!

– نیروهای کمونیستی را تقویت کنید! رژیم کورتس –  اشتراخه را سرنگون کنیم! – پیش بسوی انقلاب پرولتاریائی!

تذکر: این اعلامیه توسط<آلترناتیوبرای ایجاد حزب کمونیست انقلابی> – ia.rkp تهیه  شده­است

 برای کسب اطلاعات بیشتربه سایت این سازمان مراجعه  کنید!    

prolrevol.wordpress.com      ia.rkp2017 @yahoo.com – iarkp.wordpress.com

ترجمه وتکثیر<یکی ازفعالین چپ در وین – اتریش >

Kontaktadresse: Iran-Rat, Amerlinghaus, Stiftgasse 8, A-1070 Wien,

email:linksaktivist@gmx.at

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *