تشریح جزئیات کودک آزاری در ماهشهر/ پیگیری حادثه از طریق بهزیستی

سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۴-۲۴-IranSOS- فرماندار ماهشهر: این کودکان در خانه حبس شده و توسط پدر و نامادری خود مورد آزار و اذیت و ضرب و جرح قرار می گرفتند  که موضوع به نیروی انتظامی و فوریت‌های پزشکی اطلاع داده شد و مورد پیگیری قرار گرفت. 

محسن بیرانوند در گفت و گو با ایلنا، در تشریح جزییات این حادثه اظهار داشت: به دنبال وقوع این حادثه، موضوع کودک‌آزاری از طریق عموی کودکان که ۲ دختر ۸ و ۱۲ ساله و یک پسر بچه ۵ ساله هستند و همسایه ها به پلیس اطلاع رسانی شد و دستگاه قضایی با جدیت و به سرعت به ماجرا ورود کرد و پدر خانواده را به عنوان متهم اصلی، دستگیر و راهی زندان شد.

بیرانوند افزود: نامادری این کودکان که همسر سوم پدر آنها بوده نیز که تحت تعقیب بود روز گذشته نیز در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحقیقات این پرونده در حال انجام است، خاطرنشان کرد: حکم پدر خانواده تاکنون صادر نشده است و این پرونده مراحل تکمیلی خود را سپری می کند. علاوه بر این به دلیل اینکه بر اساس شواهد موجود نامادری در این حادثه بی‌گناه نبوده تا مشخص شدن دقیق جزئیات جرم ، بررسی ها ادامه خواهد داشت.

فرماندار ماهشهر تصریح کرد: این کودکان در خانه حبس شده و توسط پدر و نامادری خود مورد آزار و اذیت و ضرب و جرح قرار می گرفتند  که موضوع به نیروی انتظامی و فوریت‌های پزشکی اطلاع داده شد و مورد پیگیری قرار گرفت.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت عمومی این ۳ کودک رضایتبخش بوده و در خانه پدربزرگشان به سر می برند و هم اکنون اداره بهزیستی شهرستان ماهشهر با کمک مددجویان این اداره پیگیر موضوع هستند.

بیرانوند درباره وضعیت سرپرستی کودکان گفت: در صورت بررسی و تحقیقات اگر پدربزرگ این کودکان از شرایط لازم برای نگهداری آنها برخوردار باشد، سرپرستی این ۳ کودک به پدربزرگ شان محول خواهد شد و فرمانداری شهرستان و بهزیستی کمک های مالی لازم را به آنها انجام خواهند داد و در غیر این صورت این کودکان به بهزیستی سپرده خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *