گزارشی از ۳ کودک آزاری در تهران، مشهد و گلستان

دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۴-۳۰-IranSOS- به‌دنبال اعلام یک کودک آزاری به بهزیستی، مددکاران یک مؤسسه خیریه به خانه‌ای در جنوب تهران رفتند و کودک ۵ ماهه‌ای را که آثار زخم و عفونت بر دستان و بدنش دیده می‌شد به بیمارستان انتقال دادند. رسیدگی به پرونده‌های قتل دختر ۵ ساله گلستانی و پسر دانش‌آموز مشهدی به‌صورت فوق‌العاده در دادگستری این دو استان ادامه دارد. بر اساس آخرین گزارش‌ها متهمان در تازه‌ترین اعترافات خود جزئیات بیشتری از این دو قتل را در اختیار پلیس قرار دادند.


 به گزارش هرانا به نقل از ایران مورخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، به‌دنبال اعلام یک کودک آزاری به بهزیستی، مددکاران یک مؤسسه خیریه به خانه‌ای در جنوب تهران رفتند و کودک ۵ ماهه‌ای را که آثار زخم و عفونت روی دستان و بدنش دیده می‌شد به بیمارستان انتقال دادند.

الناز زارعی مددکار این مؤسسه گفت: “زخم‌ها بر اثر گازگرفتگی با دندان ایجاد شده بود. این کودک دچار بیماری مادرزادی نیز هست و با توجه به عدم مراقبت صحیح دچار عفونت ریه شده و به سختی نفس می‌کشد”.

طی هفته اخیر «هدی» چندین بار دچار تشنج شده و با توجه به این شرایط تصمیم گرفتیم نوزاد را به بیمارستان منتقل کنیم و تحت درمان قرار دهیم؛ در ادامه این کودک آزاری از سوی پزشک تأیید شد.

با توجه به اینکه پدر و مادر نوزاد هر دو اعتیاد دارند و از نظر روحی و روانی در وضعیت مساعدی قرار ندارند و نیز فاقد اوراق هویت هستند، در تلاش هستیم تا دختر کوچولو پس از ترخیص با حکم قضایی به بهزیستی سپرده شود.

جزئیات تازه از پرونده قتل دو کودک

به گزارش ایران مورخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، رسیدگی به پرونده‌های قتل دختر ۵ ساله گلستانی و پسر دانش‌آموز مشهدی به‌صورت فوق‌العاده در دادگستری این دو استان ادامه دارد. بر اساس آخرین گزارش‌ها متهمان در تازه‌ترین اعترافات خود جزئیات بیشتری از این دو قتل را در اختیار پلیس قرار دادند.

اعترافات متهم به قتل پسر ۱۰ ساله

در حادثه‌ای که صبح روز چهارشنبه در مشهد رخ داد محمدحسین قصد رفتن به مدرسه را داشت که یادش آمد سرویس مدرسه گفته نمی‌تواند دنبالش بیاید به همین خاطر از مادرش خواست برای او آژانس بگیرد. اما قبل از رسیدن خودرو آژانس، پسرک به اشتباه سوار خودرو پرایدی شد که او را ربود و ساعتی بعد جسدش در نزدیکی منطقه شاندیز کشف شد.

متهم به قتل پس از دستگیری مدعی شد وقتی پسرک را صبح روز چهارشنبه تنها در خیابان دیده که منتظر آژانس بوده او را سوار کرده و پس از خروج از شهر در نزدیکی منطقه شاندیز به قتل رسانده است.

متهم اعتراف کرد به‌خاطر اینکه پسرک به او فحاشی کرده و پول کرایه‌اش را نداده او را به قتل رسانده است.

وی که چند ساعت پس از این جنایت، نیمه شب در خانه‌اش دستگیر شد جوانی ۲۷ ساله، مجرد و فارغ‌التحصیل رشته حقوق است و به گفته سرهنگ حمید رزمخواه -رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی- متهم مدعی شده که راننده مسافربر بوده است.

وی محل پنهان کردن لباس‌های مقتول را در نزدیکی محل جنایت نشان داد و بزودی برای انجام معاینات روانی به پزشکی قانونی فرستاده خواهد شد هر چند که نشانی از بیماری روانی در وی دیده نمی‌شود.

کاظم میرزایی، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: “قاتل با تلاش و همکاری کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی ناجا در کوتاه‌ترین زمان دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرده و زدن ضربات مرگبار به مقتول را پذیرفته است. گرچه شواهد و مدارکی وجود دارد که بدون این اعتراف نیز همه دلایل علیه او بود. همچنین در جریان تحقیقات و جست‌وجوها کیف مدرسه و سایر وسایل پسر دانش‌آموز را در خودرو قاتل پیدا کردیم”.

تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد. اما با توجه به حساسیت موضوع و پیگیری افکار عمومی سعی داریم در سریع‌ترین زمان ممکن تحقیقات را تکمیل کنیم تا این پرونده هر چه زودتر به نتیجه برسد.

دختر ۵ ساله قربانی انتقام کور

در ماجرایی دیگر که ظهر پنجشنبه ۶ اردیبهشت رخ داد سلاله ۵ ساله در حال بازی در کوچه‌های روستای «گری» آق قلای –استان گلستان- طعمه مرد ۴۰ ساله شرور و بدنام محله شد و در انباری یکی از خانه‌های روستا با دست، پا و دهان بسته در یک گونی بر اثر خفگی جان باخت.

با دستگیری قاتل و انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات این پرونده به صورت ویژه دنبال شد.هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: دادستان شهرستان آق قلا برای رسیدگی ویژه به این پرونده مأموریت یافته و با تکمیل تحقیقات کیفرخواست صادر و برای صدور رأی به دادگاه ارسال می‌شود.

بر اساس نظریه پزشکی قانونی این کودک مورد آزار و اذیت قرار نگرفته و علت مرگ خفگی ناشی از فشردگی اندام تنفسی عنوان شده است.

همچنین قاتل در بازجویی‌ها مدعی شده به خاطر سرخوردگی‌های اجتماعی و با انگیزه انتقام‌جویی مرتکب جنایت شده است.

متهم می‌گوید روز جنایت از یکی از اقوام کودک درخواستی داشته که او رد کرده و به همین خاطر برای انتقام‌جویی این کودک را کشته است.

قاتل به زندان معرفی شده و پرونده با حساسیت ویژه دنبال می‌شود. صحنه قتل این دختر کوچولو نیز روز جمعه بازسازی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال