‎تایید حکم ۲۰ سال حبس “مجتبی سیدعلاالدین حسین” و پنج تن دیگر از نوکیشان مسیحی

شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۲ – هرانا – دادگاه تجدید نظر استان فارس احکام محکومیت شش تن از نوکیشان مسیحی در مجموع به بیست سال حبس را تایید کرد.

به گزارش محبت نیوز، دادگاه تجدید نظر مجموع حکم ۲۰ سال حبس برای زندانیان نوکیش مسیحی در بند عبرت زندان عادل آباد شیراز را مورد تایید قرار داده است. روز شنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۲، دادگاه تجدید نظرِ ۶ تن از نوکیشان مسیحی ساکن شیراز در شعبه ۱۵ دادگستری استان فارس ( شهر شیراز ) به ریاست “قاضی حسینی” و “قاضی براتی” برگزار گردید.بر اساس این گزارش، چهار ماه پس از برگزاری دادگاه بدوی نوکیشان مسیحی آقایان “مجتبی سیدعلاالدین حسین”، “محمدرضا پرتویی (کوروش)”، “وحید حکانی” و “همایون شکوهی” حکم اولیه قاضی مبنی بر مجموع بیست سال حبس در دادگاه تجدید نظر مورد تایید قرار گرفت.
تایید و اعلام حکم نهایی پس از آن بطور شفاهی به وکیل مدافع این افراد ابلاغ گردید و دیگر جای هیچ اعتراضی نسبت به این حکم وجود ندارد.

دادگاه بدوی این افراد در روز دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ در شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار و هر چهار نفر آنان به اتهام شرکت در جلسات خانگی، تبلیغ و ترویج مسیحیت، ارتباط با سازمان‌های مسیحی در خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام و برهم زدن امنیت ملی متهم شناخته شدند و قاضی هر یک آنان را به ۳ سال و هشت ماه زندان حکم قطعی محکوم کرد.

این دادگاه همچنین خانم ” فریبا ناظمیان” و پسر ۱۷ ساله وی ” نیما شکوهی” را که پیش از این با قرار وثیقه آزاد شده بودند را نیز هر یک به دو سال حبس تعلیقی محکوم کرد. خانم ” فریبا ناظمیان ” همسر زندانی مسیحی “همایون شکوهی” با گذراندن بیش از هشت ماه در بازداشت روز پنجشنبه مورخ ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۱ برابر با (۱۸ اکتبر ۲۰۱۲) با سپردن وثیقه سند ملکی بطور موقت آزاد شد و فرزندنش نیما نیز پس از ۳۶ روز بازداشت و بلاتکلیفی با سپردن وثیقه (سند) ۱۰۰ میلیون تومانی بطور موقت از زندان آزاد شد.

لازم به ذکر است آقایان “مجتبی سید علاالدین حسین” و “همایون شکوهی” جدای از حکم بدوی هر یک به ۸ ماه  مجموعن ۱۶ ماه حبس تعلیقی نیز محکوم گردیدند. این دو نوکیش مسیحی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ به همراه ۸ تن از دیگر نوکیشان مسیحی ساکن شیراز به اتهام ایمان و باورهای مسیحی بازداشت و از سوی دادگاه به ۵ سال حکم تعلیقی محکوم شده بودند.

گفتنی است در مورخ ۱۹بهمن ماه ۱۳۹۰ ماموران امنیتی پس از شناسایی و یورش به منزل یکی از نوکیشان مسیحی در شیراز که از آن مکان بعنوان کلیسای خانگی یاد می شده جمعی از نوکیشان مسیحی که به منظور دعا و عبادت در آنجا گردهم آمده بودند را با برخورد و توهین بازداشت نمودند.

همچنین این افراد از زمان بازداشت تا کنون که دوران محکومیت خود را در بند عبرت زندان عادل آباد سپری می کنند تاکنون از حق قانونی مرخصی برخوردار نبوده اند.

به دستور مقامات زندان عادل آباد، جمعی از زندانیان عقیدتی این زندان به یک بند تازه تاسیس با عنوان “بند عبرت” منتقل شده‌اند که گفته می شود این بند از کمترین امکانات برای زندانیان برخوردار است. گفته شده “بند عبرت” محلی برای نگهداری زندانیان که دارای جرم و پرونده مشترک هستند می باشد.

شیراز مرکز استان فارس، از شهرهای بزرگ کشور است که عده بیشماری از اقلیت های دینی و بخصوص نو مسیحیان را در خود جای داده است که این افراد بدلیل اعتقادات دینی خود از سوی دستگاه قضایی مورد آزار اذیت و پیگرد قانونی قرار می گیرند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *