اهدای جان برای نان!

پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷-۲۰۱۸-۰۹-۰۶-IranSOS- اکرم نصیریان: بخشی از زنان در اثر بی حقوقی ، بی کاری ، فقر و فلاکت مجبور می شوند تخمک خود را واگذارکنند. در حقیقت بخشی از بدن خود را می فروشند. زنان برای واگذارکردن تخمک،  مراحل مختلف اداری و پزشکی را می گذرانند که حدودا دو ماه طول می کشد.

از امضای همسر خود گرفته تا ارایه ی گواهی عدم سو پیشینه و یا داشتن دو فرزند سالم  و تایید شکل ظاهری از طرف گیرنده که معمولا واگذارکننده اجازه ندارد  گیرنده ی تخمک را ببیند!

انجام سونوگرافی پی در پی و مصرف داروهایی که پزشک مربوطه تجویز می کند نیز از پیامدهای این کار است.

زهرا ۲۸ ساله، از همسر اول فرزند ده ساله و از همسر دوم فرزند یک و نیم ساله دارد.

می گوید در خانه ی پدری اش زندگی می کند و برای نگه داری کودکش نمی تواند سر کار برود.

اما سه میلیون و ششصد هزارتومان پولی که بابت تخمک به دستش می رسد، او را وسوسه می کند که برای واگذاری تخمک در بیمارستان گاندی ثبت نام  کند. این زن مجبور است بارها و بارها  برای گرفتن دارو و انجام آزمایشات پزشکی، از ورامین به بیمارستان گاندی در تهران مراجعه  کند.

طی این مدت پنج بار سونو گرافی واژینال داشته و  قرص های  lde استفاده کرده آمپول پنه سینال اف تزریق کرده و آمپول ارگالوترون را تزریق جلدی کرده است که سر دردهای پیاپی و درد شدید در ناحیه زیر شکم را متحمل شده است.

برای واگذاری تخمک،  به بیهوشی کامل تن می دهد و پس از به هوش آمدن، دو ساعت روی تخت استراحت کرده و با اعلام اینکه مشکلی ندارد، از بیمارستان مرخص می شود و به خانه برمی گردد.

این در حالی است که پس از سه روز از عمل ، سر درد دارد و درد زیادی در زیر شکم خود احساس می کند .

تخمک فروشی به این زن ختم نمی شود؛ زنی ۲۹ ساله با همسرش آمده تا برای بار سوم تخمک وا گذارکند . سه ماه قبل هم جنین واگذار کرده بود.

می گوید مدتی درد دارد و پس از آن خوب می شود. برایش از نازایی و احتمالا سرطان پس از این دوره  و افسردگی و دیگر مشکلات می گویم.

همه را می داند.

می گوید برگه ای را باید امضا کنیم که تمام مشکلات پس از واگذاری در آن نوشته شده است و این در حقیقت یک تعهدنامه است.

هر زن بستگی به بیمارستانی که در آن تخمک واگذارمی کند، در طول عمرش چهار یا پنج و گاهی شش بار می تواند برای واگذارکردن تخمک داوطلب شود.

خطرات واگذاری تخمک که ممکن است برای زن پیش بیاید، عبارتند از:

ابتلا به کیست تخمدان ، گر گرفتگی ، افسردگی و مشکلات روانی ، سرطان دستگاه های تناسلی،

با توجه به دانستن این مشکلات زنان زیادی برای فروش تخمک به بیمارستان های دولتی و خصوصی مراجعه می کنند تا قسمتی از جانشان را بابت نان واگذار کنند.

#جان_در_برابر_نان

اکرم نصیریان

مرداد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © ۱۴۰۳ استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آزاد است. All rights reserved.ارسال