اعتراض کارگران «متروی اهواز» به دومین روز رسید

دوشنبه ۲۴ دیماه٬ ۱۳۹۷-۲۰۱۹-۰۱-۱۴-IranSOS- در دومین روز از اعتراضات صنفی کارگران پروژه متروی اهواز، این کارگران مقابل ساختمان قطار شهری اهواز تجمع کردند. به گزارش ایلنا، فعالان صنفی کارگری شهر اهواز با اعلام خبر اعتراض صنفی کارگران قطار شهری مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز واقع در بلوار آیت‌الله بهبهانی گفتند: امروز دومین روزی است که کارگران پروژه ساخت قطار شهری دست به اعتراض صنفی می‌زنند. این درحالیست که اآنها روز گذشته در محل ورودی کارگاه تجمع کرده بودند.

یکی از کارگران معترض گفت: طی ۱۹ ماه گذشته مرتبا در حال حال پیگیری مطالبات معوق مانده مزدی خود از مسئولان شرکت پیمانکاری کیسون (مجری این پروژه عمرانی) و سازمان قطار شهری اهواز هستیم اما این شرکت به بهانه نداشتن منابع مالی از پرداخت بدهی‌های ۱۹ ماهه  گذشته کارگران خودداری می‌کند.

 به ادعای این کارگر که به نمایندگی از سایر کارگران سخن می‌گفت؛ باوجود اعتراضات کارگری هنوز پاسخ روشنی از سوی شرکت پیمانکاری کیسون و مسئولان سازمان قطار شهری اهواز به عنوان کارفرمای اصلی، درباره پرداخت حداقل بخشی از معوقات ۱۹ ماهه مزدی به آنها داده نشده است.

به گفته وی، اخیرا کارفرمای شرکت کیسون مبلغ یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان طی سه هفته و دو قسط به حساب کارگران واریز کرده است.

او با بیان اینکه خواستار دریافت مطالبات معوقه مزدی خود هستیم و این خواسته زیادی نیست، افزودند: ما کارگران شاغل در پروژه ساخت متروی اهواز از محروم‌ترین اقشارجامعه هستیم و حقوق دریافتی ما از سوی شرکت‌های پیمانکاری به صورت حداقلی پرداخت می‌شود. در بهترین حالت میزان دریافتی یک کارگر شاغل در پروژه مترو یک میلیون نیم تا یک میلیون و هفتصد هزار تومان است که از این مقدار بخش زیادی بابت پرداخت اجاره بهای مسکن پرداخت قبوض آب، برق و گاز کسر می‌شود که اگر هریک از این موارد یک ماه‌ پرداخت نشود با دردسرهای زیادی مواجه خواهیم شد چه برسد به اینکه کارگری نوزده ماه حقوق نگرفته باشد.

وی همچنین اعلام کرد؛ باتوجه به اینکه تاکنون مسئولان استانی و شهرستانی بویژه اداره کار اهواز به خواسته‌های صنفی ما کارگران اهمیتی نمی‌دهند ناچاریم به اعتراضات صنفی خود در طی روزهای آینده ادامه دهیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *