رهایی ۲ زندانی از اعدام در هرمزگان

شنبه ۲۲ فرورودین، ۱۳۹۹-۲۰۲۰-۰۴-۱۱-SOS Iran- دو زندانی در شهر هشتبندی از توابع شهرستان میناب در استان هرمزگان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. به گزارش میزان، علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، از بخشش دو زندانی محکوم به اعدام در شهر هشتبندی از توابع شهرستان میناب خبر داد.

علی صالحی اعلام کرد: “یکی از این دو پرونده مربوط به ارتکاب قتل در هجده سال پیش و دیگری، ۱۵ سال قبل بوده که در نهایت با جلب رضایت اولیاء دم و اعلام بخشش آن‌ها؛ با قبول صلح و سازش مختومه شد”.

وی در خصوص جزئیات این پرونده‌ها اظهار داشت: “در پی وقوع قتلی در سال ۱۳۸۰ پرونده‌ای با این عنوان در مرجع قضایی تشکیل و پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی، منجر به صدور حکم اعدام شد و همچنین متعاقب آن در سال ۱۳۸۳ نیز قتل دیگری به تلافی قتل اول به وقوع پیوست که سبب افزایش نگرانی‌ها در میان مردم منطقه شد”.

این مقام قضایی ادامه داد: “با توجه به اهمیت موضوع و پس از دستگیری قاتل پرونده دوم، شورای حل اختلاف بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر اصلاح ذات البین به این موضوع ورود کرد و با همکاری معتمدین و ریش سفیدان منطقه و برگزاری جلسات متعدد با اولیاء دم هر دو پرونده موفق به اخذ رضایت و برقراری صلح و سازش بین طرفین و تحکیم آرامش و امنیت منطقه شد”.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *